İzmir Karşıyaka Kapalı Spor Salonunda düzenlenen 2016 Türkiye Minikler Judo Şampiyonası'na katılarak müsabakalara damga vuran Denizli Büyükşehir Belediyespor Judo Takımı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Rüşan Uzunoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ile Judo Antrenörü Çiğdem Bulut ve küçük sporcular katıldı. Spora verdiği destek ve katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Uzunoğlu, “81 ilden 176 takımın katıldığı yarışmada Türkiye 1’incisi, 2’ncisi, 3’üncüsü, 5’incisi çıkarmak bizim için büyük bir başarı. Bundan sonraki katılacağımız bütün yarışmalarda da, başarılarla karşınıza çıkmak istiyoruz. Çocuklarımıza başarılar diliyor, hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
"Spor hayata hazırlanmaktır"
 
Gösterdikleri üstün başarı dolayısıyla tüm sporcuları kutlayan Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyemizi başarıyla temsil ettiniz. Spor yapma noktasındaki kararlılığınız çok önemli. Siz doğru bir iş yapıyorsunuz. Arkasından da madalyalar ve başarılar geliyor" dedi. Sporun hayata hazırlanmak olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Spor, hayatın kendisidir. Galibiyet de, mağlubiyet de, düşmek de, kalmak da vardır. Ekip ruhu, dayanışma ve dostluk ruhu vardır” diye konuştu.
 
“Hedeflerinizi büyük tutun”
 
Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: “Hocamız başta olmak üzere kulüp başkanımıza ve bize güvenen ailelere teşekkür ediyorum. Biz de sizleri kendi evlatlarımız gibi sahip çıkıyor, başarılarınızla gurur duyuyoruz. Başarıların yanında değerlerimizi bilerek; ülkemize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkarak iyi bir vatandaş olma bilinciyle hep beraber yürüyeceksiniz. Sizler bu şehrin evlatlarısınız. Gelecekte inşallah dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda şampiyonluklar, başarılar kazanacaksınız. Hedeflerinizi büyük tutun.”
 
Dereceye giren sporcular
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor kurslarında keşfedilerek Denizli Büyükşehir Belediyespor Judo Takımı'na giren sporcu ve dereceleri şöyle: "Doğukan Oğuz Minik Erkekler 60 kg Türkiye Şampiyonu; Reyhan Oğuz Minik Kızlar 48 kg Türkiye 2’ncisi; Gülbeyaz Seviş Minik Kızlar 57 kg Türkiye 2’ncisi; Nazlı Çoban Minik Kızlar 52 kg Türkiye 2’ncisi; Sude Naz Seviş Minik Kızlar 52 kg Türkiye 3’üncüsü; İbrahim Bozdağ, Murat Kunt ve Mehmet Ali Akıncı farklı kategorilerde 60 kg Türkiye 5’incisi."