Yılbaşı Öncesi Zabıtadan İşyerlerini sıkı Denetim

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yılbaşına sayılı günler kala özellikle kuruyemişçilere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Kuruyemiş satışı yapan iş yerlerinde temizlik çalışma izni, fiyat tarifeleri, ürünlerin son kullanma tarihi tek tek incelendi.

Yılbaşı Öncesi Zabıtadan İşyerlerini sıkı Denetim

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yaklaşan yılbaşı nedeniyle kuruyemiş satan işyerlerini denetledi. Vatandaşların daha güvenli alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini aralıksız sürdüren zabıta ekipleri yılbaşına sayılı günler kala özellikle kuruyemişçilere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. 21 işyerin de yapılan denetimlerde kuruyemiş satışlarının sağlıklı ortamda satılıp satılmadığı, işyerlerinin genel temizliği işyeri açma ve çalışma ruhsatları, çalışanların sağlık karneleri, esnaf teftiş defteri, yangın tüpü kontrolleri yapıldı.

Kuruyemiş satış yerleri genel olarak temiz ve düzenli bulunurken 11 işyerinde herhangi bir eksikliğe rastlanmadı. 10 işyerine ise ihtarname verilerek tekrarı halinde yasal işlem uygulanacağı uyarısı yapıldı. Özellikle gıda ile iştigal eden işyerlerinin Denizli halkına daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda hizmet sunulabilmesi için denetimlerin devam edeceği belirtildi. Bu nedenle esnafların daha titiz ve hassas olması, kurallara uyması vatandaşların ise herhangi bir olumsuzlukla karşılaşması durumunda Denizli Belediyesi’nin 153 numaralı telefonuna şikayetlerini iletmesi istendi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER