Valilikten ‘Yanlış Kan Verildi’ İddiasına açıklama

Denizli Servergazi Devlet Hastanesi ortapedi servisinde tedevi gören 75 yaşındaki Hörü Kesen’in yanlış kan verildiği için hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberin ardından Denizli Valiliği konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Valilikten ‘Yanlış Kan Verildi’ İddiasına açıklama
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

1 Kasım Cuma günü Servergazi Devlet Hastanesi Ortopedi servisinde yatan 75 yaşındaki Hörü Kesen hayatını kaybetti. Kesen’in  yanlış kan verildiği için hayatını kaybettiği iddia edildi. İdiaların ardından Denizli Valiliğinden bir açıklama geldi. Hastane yöneiminden edindiği bilgiyi paylaşan Denizli Valiliği, “Sözkonusu olay hakkında Servergazi Devlet Hastanesi Başhekimliğinden alınan bilgi doğrultusunda; 30.11.2017 tarihinde Servergazi Devlet Hastanesi Ortopedi servisinde diz protezi ameliyatı yapılan  75 yaşındaki hasta, serviste fenalaşması üzerine yoğun bakım ünitesine alınmış ve takip eden süreçte yapılan tüm müdahale ve tedaviye rağmen hasta kaybedilmiştir.” denildi. 

Hastaya yanlış kan verildiği iddiaları üzerine konu ile ilgili adli sürecin başladığını ifade eden Valilik,  “Hastanın ölüm nedeninin tespit edilebilmesi adına otopsi için Adli Tıp Kurumuna sevki yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243