Tek Engeli Bedeniydi

Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin AKBEYİK,dernek yetkilileri,engelli kardeşlerimiz Merve Nur BIYIKLIOĞLU ve Halit ÖZGÜL ve aileleri,Uzaktaki El Vakfı Başkanı Ömer SÖNMEZ ile Acıpayam Sulama Birliği Başkanı Kadir TIKAÇ ’tan oluşan heyet 7 Mart 2012 tarihinde Belediye Başkanımız Dr. Hulusi ŞEVKAN’ı makamında ziyaret etmişti.

Tek Engeli Bedeniydi

Özgül ailesinin erken doğumlu dünyaya merhaba diyen çocukları Halit Özgül, spastik engelli.2 yıl öncesine kadar evden dışarı çıkmayan Halit'in hayatı Umut Çocukları Derneği ile tanışınca değişti.
Etkinliklere katılan 19 yaşındaki Halit, öce açık liseyi tamamladı. Ardından da hiç çalışmadan girdiği YGS'de üniversiteyi kazandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Önlisans programını kazanan Özgül, bunu kendine olan güvene borçlu olduğunu belirtti.
Açıköğretimle evden liseyi tamamlayan 19 yaşındaki spastik engelli Halit Özgül ilk kez girdiği üniversite sınavını kazandı.
YGS’de 245 puan alarak Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Önlisans programını kazanan Özgül, bunu kendine olan güvene borçlu olduğunu belirtti.

2 yıl öncesine kadar hiç evden çıkmadığını söyleyen Özgül, “2 yıl önce Umut Çocukları Derneği’ne üye oldum. Aktif olarak etkinliklere katılmaya başladım. Bu bende özgüvene neden oldu. Hiç ders çalışmadan üniversiteyi kazandım. Bunu bende oluşan güvenle başardım. Hangi dallarda başarılı olduğumu gördüm.Diğer engelli arkadaşlarıma sesleniyorum. Evde oturup hayata küsmesinler. Yaşama sıkı sıkı sarılsınlar. Başarı nasıl geliyor göreceklerdir” dedi.

Oğlunun başarısından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Baba Nazmi Özgül’de oğlunun başarısının sosyal olmaktan geçtiğini söyledi. Umut Çocukları Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik’te sosyalitenin önemine değinerek dernek üyesi çocukların başarısının kendini onurlandırdığını kaydetti.


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2012, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER