banner1348

Öğrenciler Hasta Çocuklara Moral Oldu

Pamukkale Üniversitesi Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yataklı Servisi’nde tedavi gören çocuklar için etkinlik düzenledi.

Öğrenciler Hasta Çocuklara Moral Oldu

HABERDENİZLİ.COM

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği ile Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Uygulama Dersi kapsamında üç farklı proje hayata geçirildi.

Projeler kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof.Dr. İbrahim Türkçüer ve çok sayıda öğretim elemanları, hasta çocuklar ve aileleri katıldı. Katılımcılara projeler hakkında bilgilendirme yapan projelerden sorumlu Öğr. Gör. Dilek Uludağ Kodal, ‘‘Çocuk Eliyle Hastane’ projesi ile çocukların gözünden hayallerindeki hastanenin üç boyutlu makete dönüştürüldüğünü, tedavisi biten ve hastaneden ayrılacak olan çocukların güzel bir anı ile buradan ayrılması amaçlanan ‘Gülümse Çekiyorum’ projesi için de maketten bir uzay mekiği fotoğraf çerçevesi yapıldığını’ belirtti. ‘‘Hastanelere Renk, Hasta Çocuklara Neşe’ projesi ile de çeşitli hastalıklarla mücadele eden çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla düzenlediklerini’ ifade etti. 

Konuşmaların devamında ise, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ‘tedavisi süren çocuklar için bu tür etkinliklere her zaman önem verdiklerini ifade ederek, bundan sonra yapılacak bu tür projelere ve etkinliklere gereken desteği sağlayacaklarını’ belirtti. 

Yapılan konuşmaların ardından, palyaço eşliğinde şarkılar söylenerek, danslar edildi, pandomim ve kuklalarla tiyatro oyunu sergilendi.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER