İlk 100’deki Tek Sağlık Kuruluşu Özel Cerrahi Hastanesi

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi vergi rekortmenleri listesinde ilk 100’de yer alan tek sağlık kuruluşu olmayı başardı.  Geçtiğimiz yıl 60’ıncı sırada bulunan Cerrahi Hastanesi, bu yıl ise yaklaşık 1 milyon lira vergi ödeyerek 44’üncü sırada rekortmenler listesine girdi.

İlk 100’deki Tek Sağlık Kuruluşu Özel Cerrahi Hastanesi

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi vergi rekortmenleri listesinde yer alan tek özel hastane olma özelliğini bu yılda korudu. Hastane Vergi rekortmenleri listesinde hızla  basamak yükselterek ilerliyor.  Özel Cerrahi Hastanesi,  2016 yılında 922 bin 484 bin lira vergi ödeyerek kurumlar vergisinde Denizli’de 44’üncü sırada yer aldı. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Murat Çelik kurumun başarısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hastanenin 2009 yılında 5 doktor ortaklığı ile kurulduğunu hatırlatan Çelik,  “Yüksek çabalarımız ve girişimciliğimiz ile şu anda 110 yatak kapasitesine ve akademisyenlerinde içinde olduğu 50’nin üzerinde hekime sahip. Hızla büyüyen genç kurumumuzun arda arda basamak yükselterek vergi rekortmenleri listesine girmesinin haklı gururunu yaşamaktayız. Vergi rekortmenleri listesinde  ilk yüzde 2 yıldır yer alan tek özel hastaneyiz. Sağlık sektöründe 20-30 yıldır faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşları devlete vergi ödemekten kaçınırken, kurumumuzun rekortmenler listesinde ilk 50’ye girmesi bizler için gurur verici bir durumdur.” diye konuştu.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nin   2016 yılını hedeflerinin  üzerinde geçirdiğinin altını çizen Çelik,  “Vergilerimizi düzenli ödeyerek kurumsallık adına pozitif yönde ilerlemekteyiz. Bizim en önemli hedefimiz hassas olan sektörümüzdeki görevimizi layıkıyla yapmak, devlete olan sadakatimizi göstermek için vergilerimizi düzenli ödemek ve marka değerimizi çalışmalarımızla üst sıralara çıkarmaktır. ‘’  dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243