banner1348

FETÖ/PDY Davası devam ediyor

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası başlayan FETÖ/PDY operasyonlarında gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklanan 11’i tutuklu, 1’i firari toplamda 29 sağlıkçı sanığın yargılanmasına bugün de devam edildi. 

FETÖ/PDY Davası devam ediyor

EGS Kültür ve Kongre Merkezin’de konuşlanan 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sanıkların savunmaları alındı. Duruşma salonuna tutuklu ile tutuksuz sanıklar ve avukatları ile sanık yakınları katıldı. Tutuksuz yargılanan sanıklardan F.Ç, kendisine isnad edilen suçlamalara karşılık verdi. Y.K isimli tanık tarafından “F.Ç ile eşi S.Ç’nin FETÖ’nün sayesinde tanıştı ve evlendiler. Farklı meslekte olmaları buna delil” ifadesi, sanık F.Ç’ye soruldu. F.Ç, 2011 yılında KPSS’ye girdim ve hemşire oldum. Eşim ile Ödemiş’te tanıştım. Sağlık-Sen üyesiyim. Tanık Y.K’yi tanımıyorum, hiç muhabbetim yok. Kendisinden davacıyım, farklı meslekten evlenenlerin örgüt üyesi mi oluyor o zaman.” dedi.
Sanık by-lock sorusuna “indirmedim, kullanmadım” cevabını verdi. 

Bank Asya hesabıyla ilgili soruya “2014 yılından bu yana bir hareket yok, unuttum ben o hesabı, başka bankalarda da hesabım var.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER