Denizli Devlet Hastanesinde Deprem Tatbikatı

Denizli Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkililerinin ortak düzenlediği deprem ve yangın tatbikatında senaryo gereği, Denizli'de 6,5 şiddetindeki deprem tatbikatı yapıldı

Denizli Devlet Hastanesinde Deprem Tatbikatı
banner1329
Denizli Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkililerinin ortak düzenlediği deprem ve yangın tatbikatında senaryo gereği, Denizli'de 6,5 şiddetindeki deprem tatbikatı yapıldı. Hastanenin F ve A bloklarının 2. katı hasar gördü ve elektrik kontağından yangın çıkmasıyla İnfertilite Merkezi de kısmi olarak çöktü.

Denizli İnfertilite Merkezi'nde 2 personel göçük altında kalırken, UMKE ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarla göçüktekiler sağ olarak çıkarıldı. Deprem sırasında 3 katlı F Blok binasının 2. ve 3. katında yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, asansörle çatıda mahsur kalan bir hasta yakınını da kurtardı. Ayrıca A Blok 2. katta odada mahsur kalan bir kişide itfaiye ekiplerinin kurduğu halatla hat kurma yöntemiyle başarılı bir şekilde binadan tahliye edildi. F Blok 2. ve 3. katta Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Yenidoğan Servisleri'ndeki aralarında bazı yaralananların da bulunduğu hasta ve personel de dumandan etkilenmemesi için yangın merdiveninden çıkarıldı.

Organizasyonu yöneten Sivil Savunma Uzmanı Nuri Sürücüoğlu afete hazırlıklı olmanın önemli olduğunu yapmış oldukları tatbikatla anlattıklarını söyledi. Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan da hayati önem taşıyan afetler konusunda görevli ekibin her zaman bilinçli ve hazır olması gerektiğini ifade ederek tatbikatın gerçeğini aratmadığını vurguladı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243