Denizli'de Koronavirüs Hastaneyi Kapattırdı

Denizli’de koronavirüs nedeniyle Servergazi Devlet Hastanesi, normal hasta bakımına kapatıldı. Pandemi hastanesi olarak belirlenen hastanede sadece korona virüs hastaları tedavi görüyor. Hastanenin diğer poliklinik muayenelerinin ise Dokuzkavaklar ve Kıbrısşehitler Semt Polikliniklerinde yapılacağı öğrenildi.

SAĞLIK 12.11.2020, 12:36 13.11.2020, 12:16
Denizli'de Koronavirüs Hastaneyi Kapattırdı
banner1656

Günlük 800 pozitif vakanın tespit edildiği Denizli’de korona virüsle mücadele sürüyor. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve Devlet Hastanesinde yoğun bakım ünitelerinin ve covid-19 polikliniklerinin dolduğu Denizli’de pandemi nedeniyle Bereketler Mahallesinde bulunan Servergazi Devlet Hastanesi kapatıldı. Bir süre önce Denizli Devlet Hastanesine bağlı semt polikliniği haline getirilmesi gündemde olan Servergazi Devlet Hastanesi’nde normal hasta bakımının yapılmadığı öğrenildi.

SADECE KORONA TEDAVİSİ YAPILACAK

Yüzden fazla personelin çalıştığı, çok sayıda polikliniğin bulunduğu hastanede bir süredir sadece korona virüs hastaları muayene edilecek. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve Devlet Hastanesinde yoğun bakım ünitelerinin ve covid-19 polikliniklerinin dolmasının ardından bu kararın alındığı öğrenildi.

NORMAL TEDAVİLER SEMT POLİKLİKLERİNDE

Sadece korona virüs hastalarının tedavi edildiği Servergazi Devlet Hastanesinde normal hasta bakımı ise Dokuzkavaklar ve Kıbrısşehitler Semt Polikliniklerinde yapılacak.

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk pandemi planına uygun olarak Servergazi Devlet Hastanesi’nin pandemi hastanesi olarak yoluna devam edeceğini belirterek; “Servergazi Devlet Hastanesi’nde ayaktan COVID dışı acil başvurular, heyet poliklinikleri ve sağlık kurulu gibi işlemler devam edecek. Yine hastaneye bağlı Kıbrıs Şehitleri Semt Polikliniğindeki hizmetler de herhangi bir aksama yaşanmayacak. Ayrıca Denizli Devlet Hastanesi, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri ve özel hastanelerde COVID için ayrılmış alanlar dışında vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. İlimizde koronavirüsle mücadelede yürütülen çalışmalara hepimize büyük görevler düşüyor. Pandemi süresince sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden kendi canlarını hiçe sayarak vatandaşlarımızın sağlığı için varını yoğunu ortaya koyarak çalışıyor. Bu hastalığı yenmek için hepimizin gayret göstermesi lazım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek bu hastalığı yenmemize yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı günleri tekrar yakalamak için bu tedbirleri elden bırakmayalım” dedi.

banner1640
Yorumlar (0)