Denizli'de Bıçak Parası Alan Profesör ve Eski Çalışanı Tutuklandı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde hastalardan bıçak parası aldığı iddia edilen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. F.A. ile eski sekreteri tutuklandı.

Denizli'de Bıçak Parası Alan Profesör ve Eski Çalışanı Tutuklandı
banner1336

Denizli'de çalıştığı üniversite hastanesinde hastalardan bıçak parası aldığı öne sürülen beyin cerrahı profesör ile eski sekreteri tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisinde tedavi olan bazı hastalardan ve hasta yakınlarından bıçak parası adı altında para alındığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmada, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. F.A ile daha önce özel muayenehanesinde sekreter olarak çalışan N.İ'nin üniversite hastanesine başvuran hastalardan ve hasta yakınlarından el emeği ve bıçak parası adı altında usulsüz para aldığı tespit edildi.

Hastanenin acil servisine başvuran kritik derecedeki hastaların iletişim bilgilerini Prof. F.A'dan alan N.İ'nin, hasta ya da hasta yakınlarını telefonla arayarak beyin ameliyatını asistanların yerine Prof. F.A'nın yapması için 20 bin lira ödemeleri gerektiğini belirttiği, bunun için kayıtsız şekilde para alındığı, makbuz istenmesine rağmen verilmediği öğrenildi.

Hasta başına istenen 20 bin lira bedelin bazılarından 15 bin, 10 bin lira şeklinde üniversite dışında alındığı ortaya çıkarken, 2011'de özel muayenehanesini kapatan F.A'nın eski sekreteri N.İ'nin adresinde yapılan aramada, hastaların bilgilerinin kaydedildiği ajandalar ele geçirildi.

KOM Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda F.A. ile N.İ. gözaltına alındı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

F.A'nın para vermeyen hastaların ameliyatını gerçekleştirmediği, N.İ'nin telefonuna çıkmayan hasta yakınlarını arayan F.A'nın telefonu açmasını istediği öğrenildi.

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER