Büyükşehir'den Romatizma Paneli

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile vatandaşlara yönelik ‘Romatizma Nedir ?’ paneli düzenledi.

SAĞLIK 08.12.2015, 15:50 08.12.2015, 16:01
Büyükşehir'den Romatizma Paneli
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) işbirliği ile vatandaşlara yönelik ‘Romatizma Nedir?’ konulu panel düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen panele, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Günay Kanber ve çok sayıda vatandaş katıldı. PAÜ Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veli Çobankara'nın konuşmacı olarak katıldığı panelde, vatandaşlara romatizmal hastalıklarda erken tanı ve tedavinin sağlanabilmesi için gerekli bilgiler verildi. Panelin açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve PAÜ'nün zaman zaman farklı konularda işbirliği yaptığını ifade eden Gökoğlan, bu kapsamda özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan romatizmal hastalıklar konusunda panel düzenlediklerini ifade etti. Hastalığın erken teşhis ve tanısının çok önemli olduğunu kaydeden Gökoğlan, "Bu anlamda değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlere verdikleri bilgiler ile yardımcı oluyorlar. Umarım düzenlemiş olduğumuz panel hepimize fayda sağlar" dedi

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)