Bakanlık Kara Listeye Aldı Ama! Ürünler Hala Satılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürünü kamuoyuyla paylaştı. Buna rağmen birçok ürün internet sitelerinde satılmaya devam ediyor.

SAĞLIK 19.10.2019, 10:26 19.10.2019, 11:35
Bakanlık Kara Listeye Aldı Ama! Ürünler Hala Satılıyor

HABERDENİZLİ.COM

O ürünlerden biri de Teff Tohumu zayıflama çayı. Ünlü isimlerin reklam filmlerinde oynadığı Teff Tohumu zayıflama çaylarının içinde ölümcül etki yaratabilecek kimyasallar ortaya çıkmıştı. Bu çayın yanı sıra içerisinde sibutramin tespit edilen, ‘On On Tea’, ‘Life Diamond Slim Karışık Bitkisel Çay’, ‘Moerae Bitki Çayı’, gibi çaylarda Bakanlığın kara listeye aldığı ürünler, hala satışta.

Zararı yokmuş

By Hercules Plus Energy Drink adlı enerji içeceği de bakanlığın listesinde. İçerisinde sildenafil tespit edilen ürün de, internet sitelerinde satışı devam ediyor.
Alışveriş sitelerinde ifşa listesinde yer alan cinsel gücü artırıcı ürünler de yer alıyor.

Sağlıklı diye aldığınız yağlar

Normal yağlara göre daha sağlıklı olduğu düşünülen zeytinyağları da listede yer aldı. Hatta listede yasaklanan ürünler arasında en fazla zeytinyağının olduğu dikkat çekti. Farklı firmalara ait onlarca zeytinyağı markası Bakanlık tarafından tespit edildi. Buna rağmen bu ürünlerinde satışı devam ediyor. O yağlardan biri de ‘Köylü’ adlı markaya ait ‘Riviera Zeytinyağı’. İçerisinde, ‘UV’de özgül soğurma, yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı tohum yağlarının yer aldığı yağ da, internette satılıyor.

Yorumlar (1)
Sefa 2 yıl önce
Larika denen ilac el altından ama eczacı ama eczacı kalfaları tarafından satılıyor hemde liste fiyatının 3 katı tapiki bagımlı olan gencler birleşip para toplayıp alıyorlar ve enerji iceceginle icip kafa buluyorlar bu tip ilacların önlem alınması şart ilginize veilgilenlere