banner1348

100 Yaşında Ameliyat Oldu

Denizli'de safra kesesinde taş tespit edilen 100 yaşındaki kadın, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

100 Yaşında Ameliyat Oldu

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli'de 100 yaşındaki kadın, safra kesesi ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Burdurlu 3 çocuk ve 3 torun sahibi 100 yaşındaki Ayşe Ünal, karın ağrısı, iştahsızlık ve bulantı şikayeti ile Denizli'de özel bir hastaneye başvurdu.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Durmuş Ali Özdemir tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonucu Ayşe Ünal'ın safra kesesinde taş olduğu tespit edildi.

Op. Dr. Özdemir ve Anestezi Uzmanı Dr. Cihan Karakaş'ın kontrolünde gerçekleşen safra kesesi ameliyatının ardından yaşlı kadın 1 gün kaldığı hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

100 Yaşında Ameliyat Oldu

Özdemir, yaptığı açıklamada, hastanın karın ağrısı ve kusma şikayetleri ile kendilerine başvurduğunu belirterek, "Safra kesesinde taş olduğunu tespit edip ameliyat kararı verdik. Ayşe teyzenin yaşı riskli grupta yer alsa da ameliyatımız çok başarılı geçti." diye konuştu.

Ayşe Ünal ise, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Durmuş Ali Özdemir'e teşekkür ederek, "İnsanın yaşı kaç olursa olsun acı aynı acıdır. Beni ağrılarımdan ve acılarımdan kurtaran doktor oğlumdan ve hastane çalışanlarından Allah binlerce kez razı olsun." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER