Süreci kimin yönettiği belli değil

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, çözüm sürecini kimin yönettiğinin belli olmadığını ileri sürdü.

POLİTİKA 09.05.2013, 10:51 09.05.2013, 10:59
Süreci kimin yönettiği belli değil
Denizli Genç İşadamları Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Siyaset Okulu’na katıldıktan sonra MHP İl binasını ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Karakaya, çözüm sürecini eleştirdi. Türk milletiyle alay edilen bir sürecin yaşandığını iddia eden Karakaya, “Biz bu süreçte orta oyunu oynandığını ifade ediyoruz. Yani Türk milletiyle alay ediliyor, dalga geçiliyor ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hakikaten aciz bir hale getirilmiş görüntüleri sergileniyor. Bugün çekilmeden bahsediliyor, PKK terör örgütü Türkiye Cumhuriyeti topraklarını işgal mi etti, işgalden mi çekiliyor?. Çekilirken herhangi bir müdahale söz konusu olursa, misilleme hakkını kullanarak karşılık vereceğini söylüyor. Sanki düzenli bir ordu gibi bir ifadede bulunuyorlar. Dolayısıyla bu noktada Türk ordusunu da fırsatçılıktan istifade etmesin şeklinde uyararak, ciddi şekilde aşağılayıcı ifadelerde bulunuyorlar. Sayın Başbakan her gün akşam televizyon ekranlarında MHP'ye ve onun genel başkanına ağza alınmayacak hakaretlere varan sözlerde bulunuyor. Ama bugüne kadar hiç kimse terör örgütüne, başındakilere, yapılan açıklamalara karşı bir cevap verdiğini, bir söz söylediğini duyan oldu mu? Bugünde Sayın Başbakan terör örgütü üyelerinden ülkeden çıkmalarına, salıverilmesi konusunda güvenlik kuvvetlerine basın önünde sürekli telkinlerde bulunuyor” dedi.

Suç işleniyor


Bugün Türkiye’de hukukun yara aldığını kaydeden Karakaya, “Eğer söylendiği gibi Türkiye'den çekiliş ya da, bu anlamda Türkiye sınırlarını terk etme söz konusu olacaksa bunlar terörist midir, bunlar teröristtir. Bunlar bugüne kadar ülkede ellerinde silahla ne yapıyorlardı. Sınırları bir şekilde aşıp gelmişlerse ellerindeki silahlarla herhalde piknik yapmıyorlardı. Bugüne kadar bunlar hangi olaylara karışmış, askerin polisin, sivil vatandaşın kanına girmiştir. Terör örgütü, Türk yasalarına göre tamamen suçlu ve mensupları da terör örgütü mensubu olmaktan suçlular. Türkiye’deki mevcut yasalara göre suçludurlar. Bu suçluların gözümüzün önünden geçerek, silahlı ya da, silahsız bir şekilde çekip gitmelerine göz yuman her kim olursa olsun, göz yumması için talimat veren her kim olursa olsun, mevcut yasalara göre suç işlediğini söylüyoruz. Dolayısıyla MHP olarak bunun günü geldiğinde de hesabımızı soracağımızı ifade ediyoruz. Yani bugün çıkıp çıkmamalarının çok fazla bir önemi yok. Ama Türkiye’nin getirildiği duruma bakıldığında terör örgütüne isim olmuş bir acziyet içerisinde olan bir hükümeti görüyoruz. Terör örgütü terörü bıraktığını söylemiyor, sadece güney Kürdistan’a çekildiğini söylüyor. Hukuk devletinde hukukun üstünlüğü vardır. Adamına göre hukuk uygulanmaz. Bu dönemde en büyük sıkıntılardan biri, hukuk yara almaktadır, hukuk devleti yara almaktadır” diye konuştu.Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)