Filiz, Cumhur ittifakı milli beka için önemlidir

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Denizli'de Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi kurmayları birlikte poz verdi.

POLİTİKA 14.01.2019, 11:46
Filiz, Cumhur ittifakı milli beka için önemlidir

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Denizli'de AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İlçe Belediye Başkan adayları, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ve kurmayları ile MHP’nin Cumhur ittifakı adayları, bir araya gelerek siyasi gelişmeler ve cumhur ittifakı üzerine istişarelerde bulundular. Birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Cumhur İttifakı, milli birlik ve dayanışma şuurudur diyen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz yaptığı yazılı açıklamada “ Cumhur ittifakı milli beka için önemlidir. Bu ittifak dosta da düşmana da mesajları olan bir ittifaktır. Terörle, Gezi'yle, darbe girişimiyle, ekonomik vurgunla istediklerini alamayanlara karşı duran  bu ittifak Devletin bekasını, milletin birlik ve beraberliğini, toplumun huzur ve refahını olumsuz etkileyecek konularda aşırı duyarlı olanların bir araya geldiği bir ittifaktır. Bu ittifak bu vatandan, bu bayraktan asla ama asla ödün vermeyeceklerin kurduğu bir gönül birliğidir. Cumhur İttifakı'mızı lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Cumhur İttifakı'mıza kimse gölge düşüremeyecektir. Tam aksine dayanışma içinde olacağız” dedi. 

Önümüzdeki günlerde yoğunlaşacak seçim çalışmaları ile ilgili birkaç konuya da dikkat çeken Başkan Filiz; “  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ısrarla vurguladığı üzere , AK Parti olarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini kullanmayacağız.İnsana ve çevreye saygılı bir kampanya yürüteceğiz. Sadece parti teşkilatlarının ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde bayraklarımız, afişlerimiz olacak. Belirlenen saatler dışında da asla otobüs dolaştırmayacağız. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi her yönüyle maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi plastiğe ve kağıda boğan önemli bir israf kaleminden de hep birlikte kurtulmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Denizli İl Teşkilatı olarak seçim ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Filiz; “ Teşkilatlarımız hemen sahaya inecekler. Durmak yok yola devam. Seçim tarihine kadar gece gündüz çalışarak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm ilçe belediye başkanlıklarını kazanmanın yanısıra en yüksek oy oranına ulaştırmayı hedefliyoruz. Hemşehrilerimiz bizi seviyor, biz de onları seviyoruz. Belediyecilik anlamında yapılanlar ortada. Tüm belediye başkan adaylarımızın projeleri hazır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçtikten sonra ilk yerel seçim olduğu için bunun tarihi bir önemi var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin pozitif katkılarının yerelde de görülebilmesi açısından son derece önemli bir seçim süreci. İnşallah seçimlerde hep beraber göreceğiz; Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)