banner1348

Eryılmaz: İsraf hat safhada

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, kamu harcamalarında israfın had safhada olduğunu söyledi. 

Eryılmaz: İsraf hat safhada

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, seçim çalışmalarına kahve ziyaretleri ile devam etti. Denizli'deki çeşitli semtlerdeki kahvehanelerde vatandaşlara hitap eden Eryılmaz, mevcut sistemin sorunlarının giderek arttığını, bu şekilde devam etmesi halinde ülkemizin içinden çıkılması zor bir durumla karşı karşıya kalacağını söyledi. Kendisine "mevcut iktidarın da hizmet ettiğini" ifade eden bir dinleyiciye:
Mevcut iktidar üretime değil tüketime dönük yatırım yapıyor. Bu yatırımlar da elimizdeki kaynaklarla değil borçla yapılıyor. Bu sürekli geleceğimizin ipotek altında olması demek" dedi. Geçmişte Milli Görüş iktidarlarında hiç borç almadan icraat yapıldığını anlatan Eryılmaz; "Bu şekilde biz işçimize ve memurumuza büyük maaş zamları verdik. Bugün asgari ücret açlık sınırının kat kat altında. Bunu değiştireceğiz. Bunu da kamuda israfı ve faizi kaldırarak sağlayacağız. Kamu harcamalarında israf had safhada. Devlet bütçesinin büyük bölümü de faize gidiyor” dedi. Vatandaşlardan destek isteyen Eryılmaz gelen olumlu tepkilerden oldukça memnun olduklarını ifade etti.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER