HABERDENİZLİ

Üniversitelerin eğitim öğretime açılmasından sonra öğrencilerle birlikte veliler de bu maratonun içine düştü. Üniversite eğitimi için Denizli Pamukkale Üniversitesi'ne gelen öğrenciler, üniversite yönetimi tarafından alınan kararlara tepki gösteriyor. 

Öğrencilerin tepki gösterdiği kararların başında kampüs içinde kesinlikle nakit paranın geçmemesi, bir alışveriş yapabilmek için sadece 1 bankanın müşterisi olmaları ve o bankaya ait Kampüs uygulamasının telefonlarına indirmiş olmaları gerekiyor. Kampüs içinde o bankanın dışında başka bankalara ait kredi kartı, banka kartı veya nakit para geçmiyor. 

Pamukkale Üniversitesi'nde tepki çeken diğer uygulama ise kampüse özel aracıyla gelen öğrencilerden giriş çıkış için 30 TL ücret alınması. Öğrenciler için aylık 450 TL, 3 Aylık 1000 TL, 6 Aylık 750, 8 Aylık 2 bin TL şeklinde abonelik sistemi uygulanıyor. 

Mektebim Ailesi Okuyor Projesi ilk Adımını Tamamladı Mektebim Ailesi Okuyor Projesi ilk Adımını Tamamladı

UYGULAMA GÜVENLİK İÇİN YAPILDI

40 Bin öğrencinin eğitim gördüğü Pamukkale Üniversitesi kampüsünde, fiziki alanının küçük olması, kampüs içi araç trafiğinin kontrolsüz şekilde serbest bırakılmasının ciddi güvenlik ve hizmet kaybına neden olacağı düşünülerek kampüs içi ulaşımın Denizli Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerce devam edilmesine karar verildiği öğrenildi.

Yapılan zamlardan hastaneye gelenler de nasibini aldı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne gelen vatandaşlar için otopark fiyatı 10 TL'den 30 TL'ye yükseldi. 

pamukkale-universitesi1