CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, seçim süreci yaklaştıkça projelerini detaylı bir şekilde açıklamaya devam ediyor. Pamukkale ilçesindeki kadınların istihdama katılımının önünü açmak amacı ile 24 saat çalışacak kaliteli, güvenilir ve hijyenik hizmetler verecek kreşlerin sözünü verdi.

“10 YILDIR YAPMADIKLARINI BİZ PAMUKKALE’MİZE KAZANDIRACAĞIZ”

Ertemur, kadınların üretime ve istihdama katılmasının önemine dikkat çekerek; “Mevcut ekonomik zorluklar içinde kadınlarımızın çalışması elzem hale geldi. Pamukkale’mizde kadınların üretim çemberine dahil olmasını istiyorsak, önlerindeki engelleri kaldırmalıyız. Devlet okul öncesi eğitimde yaş ve süre kısıtı getiriyor. Günde 3 saat devlet anaokuluna çocuğunu gönderen bir aileyi nasıl istihdama kazandırabilirsiniz? Evet özel kreşlerimiz var ancak asgari ücretle çalışan bir annenin çocuğunu belirlenen ücretleri ödeyerek özel kreşlere göndermesi de mümkün değil! Bu nedenle kadınlara ve ailelerimize destek olmamız gerekiyor. Kendi yarınlarımızı bugünden geleceğe hazırlamalıyız. Mevcut yönetimin 10 yıldır yapmadığı hizmeti Pamukkale’mize kazandıracağız” dedi.

Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti

“ÇOCUKLAR KREŞTE KADINLAR ÜRETİMDE”

Pamukkale’ye kreşler kazandıracaklarını belirten Ertemur; “Pamukkale’mizde kadınlar üretimde, çocuklar bize emanet olacak. Pamukkale’mizde kadınların çalışma oranının yüksek olduğu mahallelerden başlayarak kreşlerimizi bir bir kazandıracağız. 24 saat vardiyalı hizmet vereceğimiz kreşlerimiz kaliteli, güvenilir ve hijyenik olacak. Böylelikle ailelerimiz çocuklarını gönül rahatlığı ile bizlere emanet edecekler. Ailelerimiz kreşlerimize çocuklarını gönderirken; “Ücretini nasıl karşılayacağım?”, “Mesaiye kaldığım zaman çocuğuma kim bakacak?”, “Çocuğum güvende mi?” diye düşünmeyecek. Kadınlar istihdam edilecek, kadınlar üretime dahil olacak, çocuklar mutlu ve huzurlu kreş ortamında bize emanet olacak. Gönüller birleşecek, Pamukkale değişecek. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli anlayışı ile hizmetimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Pamukkaleye 24 Saat Vardiyali Kresler Geliyor 4Pamukkaleye 24 Saat Vardiyali Kresler Geliyor 1Pamukkaleye 24 Saat Vardiyali Kresler Geliyor 2Pamukkaleye 24 Saat Vardiyali Kresler Geliyor