Tatil Köylerini Solladı, Adım Atacak Yer Yok

Pamukkale'deki Kleopatra Antik Havuzu'nun içinde yer alan tarihi eserlerin arasında suya giren ve fotoğraf çektiren turistler, şifalı suyun içinde yüzüyor. 36 derece olan suya yaz kış turistler yoğun ilgi gösteriyor. 

HABERDENİZLİ.COM

Cildini gençleştirmek, cilt yaralarını iyileştirmek isteyen turistler, hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Denizli'de, 36 derece su sıcaklığına sahip antik havuzda şifa arıyor. UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Denizli'nin dünyaya açılan penceresi Pamukkale, şifalı suyu ve bu suyun oluşturduğu travertenlerin sunduğu görsel zenginlikle her gün binlerce turisti ağırlıyor. Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın da banyo yaptığı havuz, antik kalıntılar içerisinde yüzme imkanı sunuyor. Sıcak ve berrak suyuyla dikkati çeken havuz turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Deprem sonrası oluşan ve içinde tarihi sütun başlıkları ve mermer parçalarıyla ilginç görünüme sahip olan, ‘Kleopatra’nın güzellik havuzu’ olarak da bilinen antik havuza yerli ve yabancı turistlerle çeşitli hastalıklara şifa arayanlar yoğun ilgi gösteriyor. Havuzun içinde yer alan 2 bin yıllık tarihi eserlerin arasında yüzen ve fotoğraf çektiren turistler, şifalı sıcak suyun içinde uzun süre kalıyor. Günde yaklaşık 2 bin kişinin girdiği antik havuzda turistler, tarihin içinde yüzmenin tadını çıkarıyor. Tedavi edici özelliği bilimsel olarak da kanıtlanmış olan Pamukkale termal suyunun her türlü romatizmal hastalıklar, yüksek tansiyon, kalp damar hastalıklarına iyi geldiği turistlere anlatılıyor. Ayrıca havuzun yanındaki kükürtlü su içilebiliyor. Güzellik suyu da denilen suya özellikle kadınların ilgisi yoğun oluyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemalettin Akça
Kemalettin Akça - 2 yıl Önce

Fotoğraftaki bayanlar Rus.

Tuğçe
Tuğçe - 2 yıl Önce

Oranın işletmesini yapan firmada yöneticilik yaptım 2 bin kişi dediğiniz dolup taşıyor dediğiniz şu zamanlar ah vahlık durum yapmayın bizim zamanımızda daha 2 sene önceye kadar bu ayda 6 bin kişi olurdu . Bence önce turist ve yerel halk ayrımı yapılmalı. Giriş 35 lira ha bu arada ucuzlayan fiyatlarla ortaligi talan eden Türk milletimizin fertleri de olacak. Bu da bilinen gerçek . Ama her iki türlü de yazık .. Diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER