Pamukkale Belediyespor Kulübü’nde spor yaşamını sürdüren milli güreşçiler Beytullah Sarı (15), kardeşi yine Pamukkale Belediyespor sporcusu Burak Sarı (17), babaları Bekir Sarı (41) ile Kula’nın Kalınharman Mahallesi eski muhtarı Adem Yüce (44) ve oğlu Oktay Yüce’nin (20) de içinde bulunduğu otomobil kaza yaptı. Bu sabah 05.00 sıralarında İzmir- Ankara E96 karayolu Salihli Bülent Ecevit Köprülü Kavşağı girişinde Salihli’den Kula yönüne giden sürücüsü Adem Yüce olan 45 K 0062 plakalı araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle orta refüje çarptı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre alev alan otomobilde bulunan Adem Yüce, Oktay Yüce, Bekir Sarı ve Burak Sarı kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti. Otomobilde bulunan Beytullah Sarı ise ağır yaralandı. Salihli Devlet Hastanesi’ndeki ilk tedavisinin ardından Manisa Şehir Hastanesi’ne sevk edilen milli sporcunun omurgasında ve sırt bölgesinde parçalı kırıklar olduğu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde ameliyata alındığı öğrenildi. Sarı’nın karın zarının da yırtıldığı ve bir operasyon daha geçireceği ifade edildi.

İki milli güreşçi kardeş olan Beytullah ve Burak Sarı, hafta sonunda Manisa’nın Yunus Emre Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde birlikte kıspet giymişti. Beytullah Sarı, ayak boyunda birinci olarak altın madalya kazanmıştı. Güreşin Altın Çocuğu olarak anılan Beytullah Sarı güreş alanında geçtiğimiz sezon 33, bu sezonun daha ilk yarısında ise 7 altın madalya kazanmıştı. Milli güreşçi olan Sarı'nın ayrıca Avrupa üçüncülüğü de bulunuyor.

Kaza haberini alır almaz Pamukkale Belediye Başkanı ve Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı Avni Örki ile Pamukkale Belediyespor Başkanı Ayhan Soyfidan Manisa’ya gitti. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat olan Beytullah Sarı’nın durumuyla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Örki’nin büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Başkan Örki, daha sonra Sarı ailesinin Kula Şehit Mehmet Sarı Caddesi’ndeki evine giderek, taziyede bulundu. Kazada hayatını kaybeden Bekir Sarı, Burak Sarı, Oktay Yüce ve Adem Yüce’nin cenazeleri kılınan namazın ardından toprağa verilirken, Başkan Örki cenaze törenine katıldı. Cenaze törenine Pamukkale Belediyespor Kulüp Başkanı Ayhan Soyfidan ve Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Mehmet Dönmez de katıldı.

Yaşanan elim trafik kazasından dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Salı günü sabaha karşı meydana gelen trafik kazasında içinde Pamukkale Belediyesporumuzun pehlivanlarından Beytullah Sarı ve Burak Sarı ile babaları Bekir Sarı ile Oktay ve Adem Yüce’nin bulunduğu otomobil refüjlere çarpmış. Araçtakilerden Beytullah dışındakiler maalesef hayatını kaybetti. Beytullah da ağır yaralandı. Bu haber bizi çok üzdü. Canımız çok yandı. Geleceği çok parlak olan ve katıldığı her güreşte Denizlimizi gururlandıran Beytullah Sarı’nın vücudunda kırıkları var. Ameliyata alındı. Sonrasında yine operasyonlar yapılacak. İnşallah sağlığına biran önce kavuşur. Bu elim kazada hayatını kaybeden sporcumuz Burak Sarı, babası Bekir Sarı ile araçta bulunan Oktay ve Adem Yüce’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum” dedi.