10 bin metrekare kapalı alan ve 4 kattan oluşan dev tesisin açılışında konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Sadece ilçemize değil, Denizli’mize de değer katacak olan ve güncel maliyeti 175 milyon TL olan bu eseri tamamlamak bize nasip oldu. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Pamukkale ilçesine kazandırdığı tesislerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, bir dev eseri daha hizmete sundu. Aktepe mahallesi sınırları içinde yer alan Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nin açılışı binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeği ile gerçekleştirildi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan Aktepe Sosyal Tesislerini bitirmek nasip oldu. Aktepe sosyal tesisleri çok işlevsel bir yapı oldu. Açılış törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Alptuğ Burak Karatepe, mahalle muhtarları ve bölgede yaşayan binlerce vatandaş katıldı.  4 katlı olan dev tesiste yaklaşık 10 bin metrelik kapalı alanda 21 farklı branşta spor kursları yapılabiliyor. 2 düğün salonu ve bir nikâh salonunun da yer aldığı Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nde kütüphane, robotik kodlama merkezi ve market ile birlikte belediye birimleri de bulunuyor.

“BAHANE DEĞİL HİZMET ÜRETTİK”

Hem mimarisi ile hem de işlerliği ile hem bölgeye hem de Pamukkale’ye ayrı bir değer katan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Göreve geldiğimiz günden bugüne hiçbir şeyi bahane etmedik. Pandemi oldu deyip yan gelip yatmadık. Deprem oldu depremin etkileri var ne yapacağız demedik. Hep çalıştık, hiç durmadan 7 gün 24 saat çalıştık. Hiçbir mazeretin ardına saklanmayı kendimize layık görmedik. Çünkü vatandaşlarımız bizlerden bahane değil hizmet bekliyor onun için bizleri seçti dedik. Sizlerin oylarını emanet olarak gördük. Sizlerin emanetlerine de asla ihanet etmedik, aklımızın ucundan dahi geçirmedik” dedi.  “Aktepe Mahallemizde ve diğer civar mahallelerimizde büyükşehir belediyemizin başlatmış olduğu yüzyılın dev altyapı hamlesini alnımızın akıyla bitirdik” diyen Başkan Örki konuşmasında, “Onun hemen akabinde üstyapı hamlesini her sokak pırıl pırıl olacak şekilde, sizlerin ve çocuklarımızın geleceğini teminat altına alacak güzellikte tamamladık. Yetmedi, Akvadi Parkı’mızı baştan aşağı yeniledik. Şu arkamda gördüğünüz yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan Aktepe Sosyal Tesislerini bitirmek bize nasip oldu. Burada kütüphanemiz, kodlama eğitim kursumuz var. Karate, futbol, basketbol, dart, okçuluk, güreş gibi 21 branşta spor kurslarımız var. Yine burada 2 tane düğün salonu sizlerin hizmetine giriyor. Sanata gönül vermiş olanlar için müzik kursu verebildiğimiz alanlar var. Nikâh salonumuz, tarım kredi kooperatifleri marketimiz var. Tesisimiz hem Pamukkale’mize hem de Denizli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

ZOLAN, “HİZMET SİYASETİ YAPTIK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise törende yaptığı konuşmada “Biz bugüne kadar Denizli’de görev aldığımız sürece, Pamukkale Belediye Başkanımızla, AK Parti il ve ilçe başkanlarımızla Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe başkanlarımızla, muhtarlarımızla el ele, gönül gönüle vererek hizmet siyaseti yaptık. Şehrimizi eserlerle donattık. En son yaptığımız büyük eser olarak Denizli’nin altyapısını baştan aşağı değiştirdik. Artık kanalizasyon sorunu, içme suyu sorunu olmayacak. Evinizde yeni doğmuş çocuğunuza içirebileceğiniz kadar tertemiz su geliyor. Yağmur yağdığında inşallah sel olmayacak. 2 yıl uğraştık, toz oldu çamur oldu, sizler sabrettiniz bizlere destek verdiniz. Bizde cesaret ettik çok şükür. Sonrasında Pamukkale Belediye Başkanımız üstyapısını baştan aşağı tamamladı. Ben kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum, iş birliği böyle sonuç veriyor. El ele, gönül gönüle çalıştığımız zaman böyle güzellikler ortaya çıkıyor. Pamukkale Belediye Başkanımıza, çalışanlarına, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Aktepeli vatandaşlarımız sizler burada çok güzel günler yaşayacaksınız. Düğünlerinizi yapacaksınız, çocuklarımız kurslara katılacaklar. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olacaktır. Birlik ve beraberlik olduğu zaman varamayacağımız hedef, aşamayacağımız engel yoktur” dedi. Konuşmaların ardından Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nin açılış kurdelası dualarla protokol üyeleri tarafından kesildi. Başkan Örki, protokol üyelerini dev tesisteki bölümleri tek tek gezdirdi.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Pamukkale Belediyesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nin açılış töreni ve iftar yemeğine katılan vatandaşlar böylesi anlamlı bir günde Ramazanın güzelliğinin birleştirilmesinden memnuniyet duyduklarını belirttiler. Nurettin Akkoç, Fadime Akkoç, Cemil Akkoç iftar yemeği sonrasından verdikleri röportajda, “Bu tesisi kurdukları için hem büyükşehir belediye başkanımıza hem Pamukkale belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu hizmeti mahallemize ve Denizli’mize kazandırdıkları için çok güzel bir iz bıraktınız” dediler.

tesis-5-1tesis-6-1tesis-3-1tesis-1-2tesis-2-1tesis-7