Denizli’de bir ilki daha gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi, 3-7 yaş grubu çocuklar için ‘Oyun Otobüsü’nü faaliyete geçirdi. Sosyal sorumluluk projesi ile bakımı ve tasarımı Merkezefendi Belediyesince yapılan otobüs, çocukların sosyalleştiği, oyun oynadığı ve kaliteli vakit geçirdiği bir alana dönüştürüldü. Haftanın belirli günlerinde mahallelerdeki pazar yerlerine giden otobüse, aileler de gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet edip alışverişlerini rahat bir şekilde gerçekleştiriyor.

AİLELER DE BİLGİLENDİRİLİYOR

Okul öncesi öğretmenlerin çocuklarla ilgilendiği ‘Oyun Otobüsü’nün içerisinde bir anaokulunda olması gereken faaliyet masaları, oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri, kitaplar, akıl oyunları, oyun hamurları gibi tüm eğitim araç ve gereçleri bulunuyor. Aynı zamanda öğretmenler tarafından ailelere de çocuk sağlığı ve hastalığı, aile iletişimi, kadın sağlığı gibi konularda bilgi veriliyor.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocuklar için projeler üretmeye ve uygulamaya devam edeceklerini söyledi. Oyun Otobüsü’nden hem çocukların hem de ailelerinin memnun olduğunu dile getiren Başkan Doğan, “İlçemizde her alanda fırsat eşitliği yaratmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar sağlıktan spora, eğitimden kültüre birçok konuda çocuklarımız için çalışmalar gerçekleştirdik. Hiçbir çocuğumuzun, diğer çocuklardan geri kalmasını istemiyoruz. Bu anlamda da özellikle eğitim alanında projeler üretiyoruz. Oyun Otobüsü uygulamamızla hem çocuklarımız kaliteli ve doğru vakit geçirecek hem de ailelerimiz alışverişlerini rahatça yapacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

oyun-otobusu-denizli-1