AK Parti'den Denizli Milletvekili seçilen Şahin Tin, Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu PARLATINO Türk Delegasyon Üyesi olarak görevlendirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin Tin; “TBMM Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu PARLATINO Türk Delegasyonu Üyesi olarak görevlendirildim. Latin Amerika ve Karayipler ile ilişkilerimizi daha da geliştirip güçlendirmek için çalışacağız” dedi.

MHP İl Başkanı Yılmaz; “Yerel seçimlerin kazananı MHP olacaktır” MHP İl Başkanı Yılmaz; “Yerel seçimlerin kazananı MHP olacaktır”

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Şahin Tin, Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu PARLATINO Türk Delegasyon Üyesi olarak görevlendirildiğini yaptığı sosyal medya paylaşımı ile duyurdu. 

“İlişkileri daha da geliştirip güçlendireceğiz”

Milletvekili Şahin Tin konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi; “TBMM Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu PARLATİNO Türk Delegasyonu Üyesi olarak görevlendirildim. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gözlemci Parlamento olduğu PARLATİNO 23 ülkeyi kapsıyor. Latin Amerika ve Karayipler ile ilişkilerimizi daha da geliştirip güçlendirmek için çalışacağız. Hayırlı olsun” dedi.

“Bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz”

PARLATINO’nun bölgedeki en geniş kapsamlı ve köklü bölgesel parlamento niteliği taşıdığını belirten Milletvekili Şahin Tin;  “PARLATINO, 1987 yılında imzalanan anlaşma ile kurumsal statü kazanarak hukuksal bir zemine oturmuş bir parlamentodur. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile birlikte PARLATINO’ya gözlemci 9 parlamento bulunuyor. İlk merkezi Lima olan 1992 yılında Sao Paulo’ya taşınan ve alınan karar gereği 2007 yılından bugüne de Panama’da faaliyetini sürdüren PARLATINO bölgede bulunan 23 ülkeyi temsil ediyor. Bölgede yaşanan gelişmeleri ve süreçleri yakından takip etmek adına oradaki kuruluşlarla olan temaslarımız ülkemize önemli katkılar sunacaktır. Türkiye-Latin Amerika ve Karayipler arasındaki ilişkilerimizi her alanda güçlendirmek için gayret edeceğiz. Özellikle tarım, enerji, çevre, turizm, sağlık gibi birçok alanda işbirliği içinde olmanın da ülkemiz açısından önemli bir fırsat olacağını değerlendiriyoruz” dedi.

tbmm1