Hafta sonundan beri yağış etkisi altında olan Denizli için meteorolojiden yeni bir açıklama geldi.

İşte 5 günlük hava durumu…

Hafta ikinci gününe sabah saatlerinde 18 derecelik sıcaklıkla başlayan Denizli’de parçalı bulutlu ve güneşli  bir gökyüzü etkili oldu. Öğleden sonra gökgürültülü sağanak yağış etkili olması beklenirken sıcaklık ise 31 dereceye kadar çıkıyor.

YAĞIŞ ETKİLİ OLUYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Denizli’de sağanak yağış ekili olurken cumartesi gününden itibaren şehri terk ediyor.

Yarın için (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 19 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde sağanak yağış  etkisini arttracak kuvvetli gökgültülü sağanak yağış şeklinde düşecek. hava sıcaklığı en yüksek 32 derece seviyelerine tırmanacak.

PERŞEMBE günü de yağışın gün içerisinde aralıklarla devam edeceği Denizli’de termometreler sabah saatlerinde en düşük 19 dereceyi ölçerken, gün içerisinde en yüksek 32 dereceyi gösterecek.

CUMA günü de yağışların devam etmesi bekleniyor. Sıcaklık en düşük 19, en yüksek 33 derece olması bekleniyor.

CUMARTESİ günü için meteorolojiden yapılan açıklamaya göre sağanak yağış Denizli’yi terk ederken hava sıcaklığında ise yükseliş bekleniyor. Termometreler sabah saatlerinde 19 dereceleri gösterirken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 35 dereceye kadar tırmanacak.