Meteoroloji 5’inci Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Denizli’de bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. Pazar günü, mevzi yağışların devam edeceği Denizli’de, Pazartesi günü gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Denizli’de son 5 günlük hava raporu:

denizli-hava-durumu-5-gnluk

iPhone Emoji Kopyalama Nasıl Yapılır? iPhone Emoji Kopyalama Nasıl Yapılır?


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette yağış anında yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizde (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli) bugün (Cumartesi) beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZLİ İLÇELERİNDE BUGÜNKÜ HAVA SICAKLIKLARI

denizli-hava-durumu-5-gnluk-1