Meslek Lisesinde faaliyete geçen ekmek fırınını İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, ziyaret etti. 
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında “Fırınımız eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bakanlığımız tarafından “81 ilde 100 Fırın” projesi kapsamında okulumuzda tam teşekküllü fırın kurulmuştur. Fırınımızda rol ekmek, normal ekmek, tam buğday ve çeşitleri üretilmektedir. Rol ekmek paketleme makinemiz mevcuttur. Bunun yanında simit, poğaça ve her türlü unlu mamul üretimi yapılmaktadır.
Meslek liselerimizde yapılan konsept projelerden bir tanesi de fırınların kurulması idi. Meslek Lisesi bünyesindeki fırında üretilen ekmeklerden rol ekmekler taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere, Pamukkale Üniversitesi ve Karahayıt otellerine dağıtımı yapılacak. Normal ekmekler ise Akköy esnafına, Karahayıt ve Pamukkale otel ve esnafları ile ilimiz pansiyonlu okullarına tedarik gönderilecek. 
Meslek lisesi bünyesinde kurulan fırınımızın günlük rol ekmek kapasitesi 10.000 adet ve normal ekmek kapasitesi de 10.000 adettir. Ürettiğimiz ekmek ve unlu mamulleri başta öğrencilerimiz olmak üzere halkımıza sağlıklı bir şekilde ulaştıracağız. 
Okulumuza kazandırılan fırınımız için başta Sayın Bakanımız Mahmut Özer olmak üzere sayın genel müdürümüz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, meslek lisesi bünyesine kurulan fırında  öğrenci ve görevlilerle ekmeğin üretimini birlikte yaptı.


                                                       Süleyman EKİCİ
                                          İl Milli Eğitim Müdürü