3’üncü ‘Engelsiz Fest’ Büyük Bir Enerjiyle Başladı 3’üncü ‘Engelsiz Fest’ Büyük Bir Enerjiyle Başladı

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlayan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yolunu, Cumhuriyetimizin ışığı aydınlatsın” dedi.
Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Sevindik Nuran-Mesut Uzunoğlu Gündüz Bakımevi ve Muratdede Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nde, ilçenin minik sakinleri eğitimlerine devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitliği ve kadın istihdamına katkıda bulunmak için hayata geçirilen kreşlerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanı bu yıl da yaşandı. Minik öğrenciler, Cumhuriyetin 100.yılını şiir, koro ve dans gösterileriyle doyasıya kutladı. Öğrencilerin aileleri de çocuklarının heyecanlarına ortak oldu.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinin ne kadar değerli olduğunu belirten Başkan Doğan, “Hizmete açtığımız kreşlerimizde çocuklarımız güven ortamında, doğru ve düzgün eğitim alıyorlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Cumhuriyeti değerlerini yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma bilinci ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. merkezefendili-minikler-buyuk-bayrami-gosterileriyle-kutladi-2merkezefendili-minikler-buyuk-bayrami-gosterileriyle-kutladimerkezefendili-minikler-buyuk-bayrami-gosterileriyle-kutladi-1