Merkezefendi Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında uygulanan ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi büyümeye devam ediyor. İyilik hareketinin başladığı günden bu yana hayırseverler 412 bin 960 TL destekte bulundu. Deprem bölgelerinden Merkezefendi’ye gelen 3 bin 429 depremzedeye sıcak iftar yemeği ulaştırıldı.
Sisteme kayıtlı, zorlu ekonomik şartlarda hizmet veren ve iyilik hareketi ile destek olunan 30 restoranda hazırlanan iftar menüleri, afetzedelerin adreslerine teslim ediliyor.
‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketine destek olmak isteyen hayırseverler https://www.merkezefendi.bel.tr/elele/ adresinden 80 TL ve katlarında yardımda bulunabilecekler.

“DAYANIŞMAMIZ HER GÜN BÜYÜYOR”

Zor günlerin üzerinden üstesinden her zaman birlik ve beraberlikle geldiklerini ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, dayanışmanın her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Doğan, “Hayırsever hemşerilerimizin ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketimize sağladığı destek sayesinde Merkezefendimize gelen depremzedelerimizin sofralarına sıcak iftar yemeği ulaşıyor, esnafımız da zorlu ekonomik koşullarda rahat bir nefes alıyor. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

iyilik-4