Merkezefendi Belediyesi tarafından hem ekonomik hem de kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olabilmek amacıyla başlattığı ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ vatandaşlar tarafından her geçen gün daha da fazla talep görmeye devam ediyor. Şu ana kadar belirlenen 11 noktada Merkezefendililere hizmet veren büfeler Bahçelievler, Merkezefendi ve 1200 Evler Mahallelerine de kuruldu. Böylelikle ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ büfelerinin sayısı 11’den 14’e yükseldi. Sabah saat 07.00’den itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayan büfelerde ekmek 3 TL’ye satılıyor ve kişi başı en fazla dört ekmek alınabiliyor.
Merkezefendi Belediyesi’nce hayata geçirilen ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ uygulaması kapsamında; Karahasanlı Mahallesi Alperen Ersoy Kapalı Pazar Yeri önü, Alpaslan Mahallesi 5505 Sokak, Karaman Mahallesi Muhtarlık arkası, Sümer Mahallesi Kapalı Pazar Yeri yanı, Akkonak Mahalle Muhtarlığı yanı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 321 Sokak, Sevindik Mahallesi 2309 Sokak, Muratdede Mahallesi Merkezefendi Kapalı Pazar Yeri yanı, Sırakapılar Mahallesi 1788 Sokak, İlbade Mahallesi 110 Sokak park içi, Değirmenönü Mahallesi 1739 Sokak, Merkezefendi Mahallesi 29 Ekim Bulvarı (Merkezefendi Zabıta Müdürlüğü Ek Hizmet Binası) önü, 1200 Evler Mahallesi 1200 Evler Pazaryeri karşısı park içi ve Bahçelievler Mahallesi Bahçelievler Caddesi park içinde vatandaşa sıcacık ve bütçeye uygun ekmek alma imkanını sağlıyor.

halkekmek-3

“YENİ BÜFELERİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yeni açılan büfelerimizle binlerce ekmeği vatandaşlarımızla buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Tüm ekonomik zorluklara ve artan maliyetlere rağmen 'Merkezefendi Halk Ekmek' büfelerimizle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Aile bütçelerine ciddi anlamda katkı sağlayan ‘Merkezefendi Halk Ekmek’ büfeleri sayesinde aileler ev içi harcamalarında tasarruf sağlıyor. 14 mahalleye kurulan büfelerimiz ile vatandaşlarımız ucuz ve kaliteli ekmeğe daha rahat ulaşabiliyor” diye konuştu.
halkekmek-2halkekmek-1