İhtiyaç sahipleri için yaptığı çalışmalar ile örnek olan Merkezefendi Belediyesi’nin 2020 yılında başlattığı ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi bu yıl da devam ediyor. Ramazan ayına özel olarak uygulanan iyilik hareketine hayırsever vatandaşların 80 TL ve katlarında yapacağı destek ile deprem bölgelerinden Merkezefendi’ye gelen afetzedelerin sofralarına sıcak iftar yemeği ulaştırılıyor. 
Aynı zamanda, yapılan destek ile ekonomik sıkıntı yaşayan, Merkezefendi’de hizmet veren ve sisteme kayıtlı olan esnafın bütçesine de katkı sağlanıyor. ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketinde faaliyet göstermek isteyen esnaf ve harekete destek olmak isteyen hayırseverler https://www.merkezefendi.bel.tr/elele/ adresinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

“DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMAMIZIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ”

İlçedeki depremzedeler ve ekonomik sıkıntı yaşayan esnaf ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gördüklerini belirten Başkan Doğan, “Dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini yaşadığımız ve üç yıldır gerçekleştirdiğimiz ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketimize dördüncü yılında, bu Ramazan ayında da devam ediyoruz. Hayırseverlerimizin yapacağı 80 TL ve katları destek ile bir yandan deprem bölgelerinden ilçemize gelen afetzedelerimizin iftar sofralarına sıcak yemek ulaştıracak bir yandan da ilçemizde hizmet veren ve sistemimize kayıt olan restoranlarımızın bütçelerine bu zorlu ekonomik süreçte katkı sağlayacağız. Her zaman dediğimiz gibi, Merkezefendimizde ekmeğimiz de bir, soframız da bir” ifadelerini kullandı.

iyilik-2iyilik-1