Karapınar konuşmasında,” Tekstilciler hammadede dışa bağımlılık problemi ve enflasyon nedeniyle girdi fiyatlarındaki artıştan ötürü maliyet  hesabında yaşanan belirsizlikleri var. Biz bunları çözmek için girişimlerimizi artıracağız”dedi.

Yıllardır Tekstil sektörünün içerisinde olduğunu söyleyen Memleket Partisi Denizli Milletvekili Adayı Hakan Karapınar,”  Tekstil sektörünün yıllardır içindeyim. Sebep sonuç ilişkisini ortaya koyduğumuzda, hammadede dışa bağımlılık problemi var, bu sebeple hammade fiyatları kur orantısıyla ilişkili olduğu için fiyatlarda ciddi artışlar yaşanıyor. Önce bu dışa bağımlılığı bitirmek lazım. Yerli ve milli hammade üretimlerine geçilmesi elzemdir. Bunlarla ilgili yatırımlarımız olacak. Tekstil sektörü ucuzlayan hammade fiyatları ile artık daha fazla üretim ile daha da gelişecek ve sorunlarını çözmüş olacağız”dedi.

TEKSTİL SEKTÖRÜ RAHAT BİR NEFES ALACAK

Enflasyon nedeniyle girdi fiyatlarındaki artıştan maliyet hesabında yaşanan belirsizliklerin olduğunu belirten Karapınar,” Enflasyon bu ülkenin başlıca sorunlarından bir tanesi ivedi şekilde bu konuya el atılması gerekli. Genel Başkanımız Muharrem İnce’de bu konuyla ilgili çalışmalar yürüteceğini ve enflasyonu düşereceğimizi söyledi. Böylece enflasyon sorunu düşünce sektörde de rahatlama başlayacak. Ayrıca enflasyon nedeniyle girdi fiyatlarındaki artıştan ötürü maliyet  hesabında yaşanan belirsizlikleri de ortadan kaldıracağız. Böylece girdi fiyatlarında artış olmayacak ve Tekstil sektörü rahat bir nefes alacak”dedi. memleket-2memleketmemleket-1