Denizli Tekstilde Yılbaşı Öncesi İşten Çıkarmalar Başladı Denizli Tekstilde Yılbaşı Öncesi İşten Çıkarmalar Başladı

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD)'nin Denizli Milletvekili Şahin Tin'in öncülük ettiği Ankara ziyaretinde; Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Hüseyin Cahit Büyükbaş, İthalat Genel Müdürü Mehmet Azgın, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Nilgün Ök, Şeref Arpacı, Yasin Öztürk ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Ahmet Önal heyet tarafından ziyaret edildi.

Yerli makine üreticisinin ithal makineler karşısındaki rekabet gücünü arttırmaya yönelik konular, İthalatta Gümrük Vergisi Muafiyeti hususunda fikir alışverişlerinde bulunuldu. Dernek üyelerinden gelen sorunlar dosya haline getirilerek ilgili makamlara iletildi. Tetikleyici güce sahip lokomotif sektörlerin başında yer alan makina sektörünün Denizli'de ve ülkemizde geldiği son durumu ele alındı. 

Başkan Sarı: "Ankara ziyaretlerimizin gerçekleşmesinde büyük desteği olan Sn. Şahin Tin vekilimize sanayicimize ve ilimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum, bugün burada bizleri Gazi Meclisinde ağırlayarak onurlandırdı sanayicimizin sorunlarını bakanlıklarımıza iletmemize vesile oldu, kendisine şahsım ve derneğim adına teşekkür ederim. Denizli'mizin ve ülkemizin yerli ve milli makine üretiminde söz sahibi olması, geniş bir imalat sanayi ağına sahip sektörümüzü daha da güçlendirmek için gayret ediyoruz. Sektörümüzün sorunlarını her platformda da dile getirecek ve takipçisi olmaya devam edeceğiz’’ dedi.
 

maksiad-ankara-ziyaret-denizli10maksiad-ankara-ziyaret-denizli9maksiad-ankara-ziyaret-denizli7maksiad-ankara-ziyaret-denizli8maksiad-ankara-ziyaret-denizli6maksiad-ankara-ziyaret-denizli4maksiad-ankara-ziyaret-denizli5maksiad-ankara-ziyaret-denizli2maksiad-ankara-ziyaret-denizli3maksiad-ankara-ziyaret-denizli1