Denizli'de Geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren kayıp olan ve bu sabah cesetlerine ulaşan 2 genç ile ilgili Denizli Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. 

Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "10 Haziran 2022 günü, kayıp İsmail Yalçın’ın ailesinin Acıpayam İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek, çocukları İsmail Yalçın’dan haber alamadıkları ve hayatından endişe ettikleri gerekçesi ile alınan müracaatları üzerine yapılan araştırmalarda ve incelenen kamera kayıtlarından, kayıp İsmail Yalçın ve arkadaşı Hasan Akköse’nin kullandıkları araçla Serinhisar ilçesine doğru gittikleri tespit edilmiştir. 

Genişletilen tahkikat neticesinde, kayıp şahısların kullandıkları aracın Serinhisar İlçesi ormanlık alanda terk olarak bulunması üzerine, çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırılmış, kayıp şahısların önceden husumetli oldukları başka bir şahıs ile karşılaştıkları bilgisine ulaşılmıştır. Kayıp şahısların öldürülmüş olabileceği yönünde kuvvetli şüphe ve bilgilere dayalı olarak yapılan araştırmalarda, olaya karıştığı tespit edilen (9) şüpheli şahıs düzenlenen operasyon neticesinde yakalanmıştır. Şüpheli şahısların yapılan sorgulamasında, kayıp (2) şahsı öldürdükleri ve cansız bedenlerini Serinhisar Ovacık mevkiisi boş arazi içerisinde bulunan yaklaşık 24 metre derinliğindeki boş su kuyusuna yakarak attıkları, kuyunun bir kısmını kendi imkanları ile doldurdukları tespit edilmiş olup,  kayıp şahıslara ait bedenleri bulmak için iş makinaları ve itfaiye görevlilerinde  dahil olduğu arama çalışmalarına başlanılmış, 15 Haziran 2022 günü saat:04.30 sıralarında kayıp şahıslar İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cansız bedenlerine kuyu içerisinde ulaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı. 
 
“Birden Fazla Kişi İle Kasten Adam Öldürme” suçundan adli makamlara sevk edilen birçok değişik suçtan kaydı bulunan şüphelilerden 7 Şüpheli şahsın tutuklandığı belirtildi.

denizli-kayip-genc-serinhisar-kuyudenizli-kayip-genc-serinhisardenizli-kayip-genc-serinhisar-kuyu3denizli-kayip-genc-serinhisar-kuyu1denizli-kayip-genc-serinhisar-kuyu2