Milli Şair Şiirlerle Denizli'de Anıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, yaşamı ve mücadelesiyle örnek bir kişilik olan fikir ve edebiyat insanı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 79. yılında şiirleri ile andı.

KÜLTÜR SANAT 29.12.2015, 11:55 29.12.2015, 12:00
Milli Şair Şiirlerle Denizli'de Anıldı
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu tarafından vefatının 79. yılında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u şiirleri ile andı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen programa, Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Tanıtım ve Turizm Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Şairleri Topluluğu üyeleri, davetliler ve şiir seveler katıldı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı ve şiirlerinin okunduğu gecede bir konuşma yapan Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, "Milli Edebiyatın öncüsü olan, şiire kattığı değerlerle zamanın ötesine geçen Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 79. yılında saygıyla yad ediyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise, Milli Şair Ersoy’un yaşadığı dönemlerde hep zorluk yaşandığını anlatarak, "O dönem Osmanlı’nın en zorda olduğu dönemdir. Mehmet Akif Ersoy, sadece şair değil bir din ve siyaset adamıydı. O dönemde kendisine nerede ihtiyaç duyulduysa her zaman orada oldu" dedi. Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı Safahat’ın gençlere anlatılması gerektiğini ifade eden Gökoğlan, "Eğer Mehmet Akif’i ve Safahat’ı gençlerimize anlatırsak ülkemizin geleceği için en iyisi olacaktır. Mehmet Akif gibi, Necip Fazıl gibi şairlerimize ve değerlerimize sahip çıkmalıyız" dedi. Gökoğlan, gecenin sonunda okudukları şiirlerle programa renk katan Kent Şairleri Topluluğu üyelerine çiçek verdi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)