Mevlana Denizli'de Anıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatının 742’inci yıldönümünde ‘Aşk Şiirleri ile Mevlana’ programı düzenledi.

KÜLTÜR SANAT 17.12.2015, 15:02 17.12.2015, 15:07
Mevlana Denizli'de Anıldı
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Hz. Mevlana’nın Hakk’a vuslatının 742’inci yıldönümünde ‘Aşk Şiirleri ile Mevlana’ programı düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı ve Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve davetliler katıldı. Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, Mevlana’nın Hakk’a vuslatının 742. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen geceye destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, Mevlana felsefesinin sevginin, aşkın, hoşgörünün ve birliğin insanda özünü bulması gerektiren bir felsefe olduğunu belirterek, "Mevlana ırkına, dininde, diline bakmaksızın insanları birliğe, beraberliğe sevk eden bir felsefe. Mevlana’da vücut bulan Allah sevgisi yaratılanı sevme, Allah korkusu ise yaratılana zulmetmemeyi gerektiren bir felsefe" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu’nun düzenlediği anma programı ile Hz. Mevlana’yı şiirlerle anacaklarını kaydeden Değirmenci, "Asıl muradımız şiirlerle, aşkla Mevla’yı anmak olmalı" diye konuştu. Konuşmaların ardından Hz. Mevlana’nın hayatının anlatıldığı gecede şiirler okunup sema gösterileri düzenlendi. Program izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)