Kırkpınar pehlivanları Ölüdeniz'de güreşecek

Kırkpınar yağlı güreşlerinde ter döken pehlivanlar Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacak 2. Ölüdeniz Yağlı pehlivan Güreşleri'ne katılacak.

Kırkpınar pehlivanları Ölüdeniz'de güreşecek
banner1329

Fethiye Güreş İhtisas Kulübü Başkanı pehlivan Yüksel Topçu, beraberinde heyetle birlikte Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında 14 Ekim'de yapılacak Ölüdeniz yağlı pehlivan güreşleri organizasyonu hakkında bilgiler verildi. Fethiye Güreş İhtisas Kulübü Başkanı pehlivan Yüksel Topçu, amaçlarının Ölüdeniz ve Fethiye’nin tanıtımına katkı sağlamak ve güreşe ilgi duyan gençlerin teşviki için altyapıya kaynak sağlamak olduğunu söyledi. Topçu, Kırkpınar’da ilk 16’ya giren pehlivanların Ölüdeniz güreşlerine davet edildiğini de belirterek vatandaşlardan güreşlere destek vermelerini istedi.

TURİSTLER GÜREŞ ALANINA GÖTÜRÜLECEK

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da bu yıl 2.si düzenlenecek olan güreşlerle, Ölüdeniz’de tatil yapan turistlere güreş sporunu tanıtmak istediklerini söyledi. Turizmin çeşitlendirilmesi açısından güreşlerin yapılacağı alana turistleri davet edeceklerini kaydeden Yılmaz, özellikle bölgede yerleşik olarak yaşayan İngilizlerin güreşlerdeki yerlerini şimdiden ayırttığını açıkladı.


Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243