Kara Mizahın Yeni İsmi Hakan Yücel; Üçüncü romanını okurlarının beğenisine sundu!

Mizah alanının yeni temsilcilerinden olan Hakan Yücel, son zamanlarda kitapseverlerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. İlk kitabı olan Adalet Timsali’nin hemen ardından ikinci kitabı Tekerrür’den sonra, Zifiriyet Fabrikası’da raflardaki yerini aldı. İki buçuk yıl gibi kısa bir zamana üç kitap sığdıran Hakan Yücel’in kitapları İkinci Adam ve Perseus yayınevlerinden çıkarak, okurlarıyla buluştu.

KÜLTÜR SANAT 17.09.2021, 16:57 19.09.2021, 13:07
Kara Mizahın Yeni İsmi Hakan Yücel; Üçüncü romanını okurlarının beğenisine sundu!

Kendine özgü bir anlatım diline sahip olan yazarın, anlattığı hikayelerde birçok toplumsal soruna da hicivli bir yaklaşımla değindiği gözlemler arasında yer aldı. Yazdığı kurgulara dahil ettiği alegorilerle muhalif bir duruşu olduğu rahatlıkla görüldü.

Ekonomi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden 2016 yılında mezun olan Yücel,bir süre çeşitli reklam ajanslarında metin yazarlığı yaptı. Kurgu hikayelere olan ilgisinin burada filizlendiğini belirten yazar, daha sonrasında sektörü bırakarak, markalar için değil de kendi hikayelerini kaleme almaya karar vererek edebiyat hayatına ilk adımını atmaya karar verdiğini belirtti.
   

Bugünlerde dördüncü romanının hazırlıklarını sürdürürken, mizahın her daim hayatında büyük bir yer kapladığını ifade eden Hakan Yücel kendi mizahını da okurlarına aktarmaya büyük bir hevesle devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)