İşadamlarından Bozdağ’ın adı ‘Pamukdağ’ olsun önerisi

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Emre Çaputçu, kayak merkezi yapılması planlanan Tavas ilçesine bağlı Nikfer beldesi sınırları içindeki Bozdağ’ın isminin ‘Pamukdağ’ olarak değiştirilmesini istediklerini söyledi.

İşadamlarından Bozdağ’ın adı ‘Pamukdağ’ olsun önerisi

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Emre Çaputçu, kayak merkezi yapılması planlanan Tavas ilçesine bağlı Nikfer beldesi sınırları içindeki Bozdağ’ın isminin ‘Pamukdağ’ olarak değiştirilmesini istediklerini söyledi. Ödemiş’te bulunan Bozdağ Kış Sporları Merkezi ile Denizli’nin kış sporları merkezinin aynı isimle anılmasının faydadan çok özellikle tanıtım alanında zararı olacağını iddia eden Başkan Çaputçu, “İlimiz, turizm konusundaki cevherlerinin iyiden iyiye farkına varmaya başlamıştır. Hierapolis, Laodikeia, Colossae gibi antik tarih hazinelerinin yanında Denizli, Pamukkale ve Karahayıt’ın yeniden yapılandırılması sürecini ve sağlık turizminde atılacak önemli adımları konuşmaktadır. Elbette sadece bu dallarla sınırlı kalmayacak olan turizmimizin şu anda gündemdeki en sıcak konusu da Bozdağ Kayak Merkezi’dir. DEGİAD olarak Bozdağ’ın isminin ‘Pamukdağ’ olarak anılmasını ve bu isimle beraber yeni ve ilgi çekici bir farkındalık oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Sıfırdan oluşturulacak muhteşem bir turizm merkezine verilecek isim, yeni doğan bir çocuğa konulacak isim kadar önemlidir. İleride büyük potansiyellere sahip olmasını beklediğimiz bu turizm merkezinin, adıyla da sanıyla da Denizli’ye ait olduğu belli olmalıdır. Hepimizin bildiği gibi Ödemiş’te bulunan Bozdağ Kış Sporları Merkezi ile Denizli’mizin kış sporları merkezinin aynı isimle anılmasının faydadan çok özellikle tanıtım alanında zararı olur. Bundan böyle kış sporları ve kayak tatili denilince akla nasıl Bursa’daki Uludağ, Erzurum’daki Palandöken, Bolu’daki Kartalkaya, Kars’taki Sarıkamış ve Kayseri’deki Erciyes geliyorsa artık Denizli’de de Pamukdağ akla gelmelidir” dedi.

Pamukkale ile bütünleşir

Bakanlar Kurulu kararıyla turizm bölgesi ilan edilen alanın, turizm yatırımları planlamasına derhal dahil edilmesi gerektiğini belirten Çaputçu, Bozdağ, yeni adıyla Pamukdağ’ın, Pamukkale’yi bütünleyen ve tamamlayan bir kış konsepti demek olacağını vurguladı. Başkan Çaputçu, “Tatilciye çok seçenekli tatil imkanı sunulacak, tatilci hem kayak keyfini hem termal keyfini bir arada yaşayabilecektir. Özellikle kış sporlarına ilgi duyan tatilcilerin harcadığı paranın normal tatilcilere oranla çok daha yüksek oluşu yöremizin ekonomisi için hayati önem arz etmektedir. Pamukdağ yatırımlarıyla Denizli’ye dikkat çekmek ve dünyanın eşsiz harikalarından biri olan Pamukkale’yi pazarlamak da son derece kolay ve verimli olacaktır. Pamukdağ’a yapılacak yatırımın büyük katma değerlerle geri dönmesi işten değildir. Bugün Erciyes’e yapılan yatırımlar gibi Pamukdağ’a yatırımlar başlasa, geri dönüşün ne kadar hızlı ve ivmeli olduğu görülecektir. Pamukdağ’a yatırımların akması için,  şüphesiz öncelikle yol asfaltlama ve ulaşım sorununun halli şarttır. Ardından liftlerle ve turizm tesisleriyle ilgili çalışmalara başlanmalıdır. Böylece Denizli STK’larının ve Denizlili turizmcilerin bölgeye dikkat çekme konusundaki çabaları anlam bulacaktır. Pamukdağ ve Pamukkale Denizli halkına ve paralelinde Denizlili genç ve girişimci işadamına yeni fırsatlar yeni kazançlar demektir. Bu sebeple Pamukdağ’a nerede hangi platformda dikkat çekmek gerekiyorsa, DEGİAD bundan böyle orada olacaktır” Diye konuştu.


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2013, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER