Hasta yatağı kiralama, uzun süreli yatak bağımlılığı durumlarında hastalar için maliyet açısından daha avantajlı bir tercih sunar. Kiralama ücretleri çeşitli etkenlere bağlı olarak değişebilir.

Hasta yatağı kiralama fiyatları kiralama süresi, yatak modeli, motor sayısı, yatak özellikleri gibi çeşitli faktörlere göre farklılık gösterebilir. Bunların arasında ne kadar süre boyunca kiralandığı hasta yatağı kiralama maliyetini belirleyen en kritik unsurdur. Kiralama süresi arttıkça, maliyetler de artma eğilimi göstermektedir. Bununla birlikte kısa dönemli kiralama genellikle ekonomik yapı taşımaktadır.

Yatak modeli, motor sayısı ve yatak özellikleri de Hasta yatağı kiralama fiyatları etkileyen diğer faktörlerdir. 2, 3 veya 4 motorlu yataklar arasında fiyat farkları bulunabilir. Bu bakımdan size sunduğumuz hizmetlerde de standart fiyatlar yer almamaktadır. Ancak uygun fiyata hastanız için aradığınız çözümlere kavuşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Evde Hasta Yatağı Neden Kullanılmalı?

Bir insanın yaşamı boyunca, zaman zaman hastalanması ve genel sağlık durumunun bozulması olasıdır. Örneğin trafik kazası beklenmeyen durumlar, kişinin bir süre boyunca yatak istirahati almasını gerektirebilir. Kronik rahatsızlıkların neden olduğu felç gibi durumlar, kişinin sürekli olarak yatak istirahatiyle iyileşme süreci geçirmesini gerektirebilir. Kişinin fiziksel, zihinsel ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olması önemlidir.

Bu denge bozulduğunda, vücutta bazı olumsuz etkiler ortaya çıkabilir ve kişi sağlığına kavuşmak için tedavi görmek zorunda kalabilir. Belirli nedenlerle yatak istirahati gerektiren kişilere kaliteli bakım sunmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla çeşitli özelliklere sahip hasta yatakları kullanılması gerekmektedir.

Hasta yatakları hastanın pozisyonunu ayarlamaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır ve böylelikle hasta bakıcının yükü azaltılmıştır. Hasta yatağı kiralama hizmetleri burada devreye girerek hem hastalara hem de bakıcılarına yardımcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra şu gibi yönler de hasta yataklarının kullanılması bakımından önem taşımaktadır:

  • Hastanın kendi kişisel bakımını daha kolay yapmasına yardımcı olabilmektedir. Bu açıdan başkalarına olan bağımlılık hissini düşürebilir.
  • Hasta bakımını üstlenen kişinin sorumluluğunu hafifletebilir.
  • Hastanın daha üstün bir bakım deneyimi yaşamasını sağlayabilir.
  • Hastanın yaşam kalitesini yükseltebilir ve mevcut sağlığını koruyabilir.
  • Hastanın emniyetini güvence altına alabilir
  • Hastayı psikolojik olarak destekleyebilir.

Hangi Hasta Yatakları Kiralanabilir?

Her hastanın gereksinimleri farklıdır. Bu bakımdan hasta yatağı kiralanıyor mu sorusuna olumlu yanıt verilse de tercih edebilecek seçenekler farklıdır. Örneğin Marcare Serisi Marmara Dört Motor Sistemli Asansörlü Full ABS Hasta Karyolası bunlardan bir tanesidir.

Modelde Karyolanın üst ve alt bölümleri trenlendenburg pozisyonuna getirilebilirken, aynı zamanda ters trenlendenburg ve yukarı-aşağı hareketler de dört adet piston motorun yardımıyla gerçekleştirilir. Bu karyola, ergonomik el kumandasıyla kullanımı kolaylaştırılmıştır ve piston motorları sayesinde 180-250 kg ağırlığındaki hastalar için son derece uygun bir seçenektir. Bununla birlikte, karyolanın başlık ve korkulukları, Abs malzemeden üretilmiş olup antibakteriyel özellik taşımaktadır. Özellikle kilolu hastalar için uygun olabilen bir modeldir.

Karadağ'da Ev Almanın Avantajları  Karadağ'da Ev Almanın Avantajları 

Bunun yanı sıra farklı modeller de yer almaktadır. Örneğin hasta yatağı kiralama için Marcare Serisi Marmara Dört Motor Sistemli Alman Ahşap Ev Tipi Hasta Karyolası tercih edilebilir. Burada hasta yatağının iç yapısı, ahşap malzemeden yapılmış olup, baş ve ayak uçları ile birlikte asansör ve eğim özelliklerini içermektedir. Yan korkuluklar çift sistemli ve ahşap malzemeden üretilmiş olup, karyola kumandasında çocuk kilidi özelliği de mevcuttur. 300 kg taşıma kapasitesine sahip olan bu yatak, normal karyolalardan 10 cm daha geniş bir yapıya sahiptir ve hastalar için daha konforlu bir alan sunar.

Tüm bunların yanı sıra hasta yatağı kiralama hizmetlerinde farklı cihazları seçmek de mümkündür. Firmamız farklı seçeneklerini hem hızlı hem de uygun fiyat ile sizlere ulaştırmaktadır. Bunları ister platformumuz üzerinden görebilir isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.