Bilim Merkezi Merkezefendi’ye Işık Saçacak Bilim Merkezi Merkezefendi’ye Işık Saçacak

İlçenin daha da güzelleşmesini ve çehresinin değişmesini sağlayan Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. Yıllarca bakımsız bırakılmış ve kaderine terk edilmiş Şemikler Vadisi, Merkezefendi Belediyesi’nce doğal yaşam parkına dönüştürülmesinin ardından vatandaşlar  tarafından büyük ilgi görüyor. Canlıların doğal yaşam alanları korunarak inşa edilen Şemikler Doğal Yaşam Parkı, Denizlililerin şehir stresinden ve gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe olmasını sağlıyor.
40 dekarlık alandan oluşan parkın içerisinde ağaç evler, oturulacak çardaklar, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve yürüyüş yolu bulunuyor.

keyifli-bir-hafta-sonu-icin-adres-semikler-dogal-yasam-parki-5keyifli-bir-hafta-sonu-icin-adres-semikler-dogal-yasam-parki-2keyifli-bir-hafta-sonu-icin-adres-semikler-dogal-yasam-parki-1keyifli-bir-hafta-sonu-icin-adres-semikler-dogal-yasam-parki