Edinilen bilgiye göre talihsiz kaza,  Babadağ İlçesi Başalan Yaylası'nda meydana geldi. Sabah saatlerinde eşi ve komşuları ile birlikle yaylaya kestane toplamaya giden 70 yaşındaki Hasan Ulutaş, yaklaşık 10 metre yüksekliği olan ağaca  güvenlik amaçlı beline ip bağlayarak çıktı. Bir süre sonra ayağı kayan adam ağaçtan aşağı doğru düştüğü sırada beline bağladığı ip sıyrılarak boğazına dolandı. Talihsiz adam güvenlik önlemi için bağladığı ip ile ağacın dalında asılı kaldı.

Aynı bölgede başka ağaçlarda kestane toplayan eşi ve komşuları tarafından ses gelmeyince merak edilen Utaş 'a bakmak için gelen eşi, korkunç manzara ile karşılaştı. Komşuları ve eşi durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirerek yardım istediler. Yapılan ihbar sonucu zaman kaybetmeden bölgeye ulaşan ekipler, yaptıkları ilk müdahale sonucu Utaş'ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Ardından intihar görünümündeki kazayı incelemek için olay yeri inceleme ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucu yaşlı adamın cansız bedeni bulunduğu yerden uzun uğraşlar sonucu indirilerek otopsi yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı. 

4 çocuk babası Utaş'ın hayatını kaybettiğini öğrenen eşi ve yakınları sinir krizi geçirerek gözyaşlarına boğuldu.

Yarı çıplak halde sokağa çıkıp yardım isteyen yaralı genç hayatını kaybetti Yarı çıplak halde sokağa çıkıp yardım isteyen yaralı genç hayatını kaybetti

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: sarayköy.com.tr