Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, konuyla ilgili olarak; Kurban Bayramı'ndan sonra fabrikalardaki vaka sayılarının hızla arttığını söyleyerek, üretimlerinin etkilenmemesi için pandemi başındaki önlemlere geri döndüklerini söyledi.

Vaka sayılarındaki artışın panik yarattığını ifade eden Keçeci, “Geçmişte yaşanan salgın ve yayılma hızı işletmelerimizi ve üretim hızımızı ciddi şekilde etkilemişti. Şimdi ise Kurban Bayramı'na kadar işletmelerimizde hiçbir Kovid-19 vakası görülmezken bayramdan sonra vakalar görülmeye başladı ve artışı da hızlandı. Tabii bu durum bizlerde bir panik yarattı. Dolayısıyla tedbirlerimizi hemen almaya başladık.” dedi. 

Daha önce yaşadığımız büyük salgın dönemindeki sıkı tedbirlerin aynısını hızla uygulamaya başladık diyen Keçeci, “Maske, mesafe, araçlarda tekli oturma düzeni yemekhanedeki mesafe düzeni gibi tedbirlerimizi hızlıca yeniden uygulamaya geçirdik. Tüm üyelerimize de otoritelerden aldığımız bilgiler ışığından Ağustos-Eylül ayları gibi daha büyük salgının geleceği bilgisini de ilettik. Bizim gibi tüm sanayi sektörünün önlem alması büyük önem taşıyor." diye konuştu. 

Başkan Keçeci, “Geçen yılda olduğu gibi hastalığın, dramatik bir noktaya gelmemesi için tüm sanayicilerin, erken tedbir alarak salgına hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyorum. Temennim inşallah bir daha o kötü günleri yaşamayız.” dedi.