Merkezefendi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde bir yakını kaza geçiren ve yardıma giden stajyer avukat Furkan Kaya, saldırıya uğradı. Yaralanan Kaya tedavi altına alındı. Denizli Barosu, avukatın hayati tehlike içinde olmasına rağmen saldırganların serbest bırakılmasına tepki gösterdi, konunun takipçisi olacaklarını bildirdi

Olay, Merkezefendi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Bir yakını kaza geçiren stajyer avukat Furkan Kaya, hukuki destek sağlamak amacıyla olay yerine gitti. Ancak, kazaya karışanlar arasında tartışma bir anda kavgaya dönüştü, Avukat furkan Kaya darp edildi. 

Ehliyet sınavında kopya çekerken yakalandılar Ehliyet sınavında kopya çekerken yakalandılar

Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Furkan Kaya tedavi altına alındı, saldırganlar ise serbest bırakıldı.

DENİZLİ BAROSU KINAMA YAYINLADI

Stajyer Avukata yönelik gerçekleştirilen saldırıya Denizli Barosu sert tepki gösterdi. Baro’dan yapılan açıklamada hukuki yardım amacıyla giden meslektaşlarının sözlü ve fiziki saldırıya uğradığı ifade edildi.

Açıklamada, “Bu açıklamayı genç bir meslektaşımızın kaybı açıklaması olmaktan çıkaran tek şey, meslektaşımızın şansıdır. Yaşanılan vahim olayda meslektaşımız hayati tehlike içinde olmasına karşın saldırganlar serbest bırakılmıştır.

Denizli Barosu tarafından yaşanılan olayın takipçisi olacağımızı bildiririz. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletip, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederken, menfur saldırıyı kınadığımızı, faillerin en kısa sürede cezalandırılması adına meslektaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz” denildi.

20221118-091930235_ana-resim_Basın2022