Kale MYO’lu Öğrenciler Deprem Bölgesinde

Pamukkale Üniversitesi Kale MYO öğrencileri Acıpayam’da meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremden sonra iyileştirme çalışmalarına katılarak, İnsani Yardım Vakfı Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile birlikte Ucarı ve Yassıhüyük köylerini ziyaret etti. 

KALE 29.03.2019, 11:11
Kale MYO’lu Öğrenciler Deprem Bölgesinde
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu öğrencileri Acıpayam’da meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremden sonra iyileştirme çalışmalarına katılarak, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile Uçarı ve Yassıhüyük köylerini ziyaret etti. Depremzede çocuklara hediyelerin dağıtıldığı  faaliyette, çeşitli etkinliklerle çocuklar eğlendirildi.

Kale MYO öğrencileri adına konuşma yapan, Çocuk Gelişimi 2. sınıf öğrencisi Şerife Sütçü, Depremden zarar gören bölgede, özellikle çocukların üzerindeki travmayı atlatmalarına yardımcı olmak istediklerini belirterek, “Çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek, böyle zor zamanlarda birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha gösterebilmek için buradayız. İlerleyen süreçte de yine bu tarz faaliyetlere devam ederek, farklı etkinliklerle çocuklarla bir araya gelmek istiyoruz.” dedi.

Kale MYO’lu Öğrenciler Deprem Bölgesinde

    

    

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)