28. Dönem İyi Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kemal Çokakoğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile resmen seçim çalışmasına başladı. “Memleketime hizmet için geldim” diyen Çokakoğlu, diğer aday adayı olan isimlere de ılımlı mesajlar verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa edip memleketi Denizli’ye gelen Çokakoğlu, konuşmasında genel siyasete de göndermeler yaptı. Bir dönem Çal’da kaymakam vekilliği de yaptığını ifade eden Çokakoğlu, “Denizli adına İYİ Parti saflarında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyaset yapmaya adaylığımı açıkladığım bugünde, sizlerle birlikte olmaktan mutluyum” dedi.

“BU SEÇİM, DİĞER SEÇİMLERDEN DAHA ÖNEMLİ”

Konuşması sıklıkla alkışlarla kesilen Çokakoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz bir dönemde, Denizli ve Türkiye için önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılına nasıl başlayacağımıza ve bu 2. yüzyılda Türkiye’yi bölgesel ve küresel olarak nerede görmek isteyeceğimize karar vereceğiz. Bu seçimimiz kendi yaşantımızdan tutun da, çocuklarımızın ve gelecek neslimizin de hangi şartlar altında yaşayacağını belirleyecektir. Kısaca 14 Mayıs 2023 seçimleri, Türkiye ve Denizli için her zamanki seçimlerden daha önemlidir. Bu seçimin dönemsel bir Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi olmadığı üzerinde duran Çokakoğlu, “Cumhuriyet çatısı altında laik demokrasi sisteminde, hiç kimseyi ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan, herkes için hukuk ve adaletin önemini bilerek, ülkenin kaynaklarının eşit ve adil kullanıldığı, bolluk ve bereketin ekonomik hedef olduğu, huzur, birlik ve beraberlik içinde yaşanacak bir Türkiye’nin seçimi olacaktır. Bu seçim, hem bölgesinde hem de küresel ölçekte Atatürk’ün kurduğu “Modern Türkiye'nin yeniden yükselişi, barış ve demokrasinin simgesi olarak, Türk dünyasının rehberi, İslam dünyasının umudu bir Türkiye’nin seçimi olacaktır.

“TARİH YAZACAĞIZ”

Sözlerini “Tarih yazacağız” ifadesi ile sürdüren Çokakoğlu, “İşte bu amaçla, “Tarih Yazacağız” sloganının içini doldurmak ve bu kutsal misyonda görev almak için İYİ Parti çatısı altında Denizli Milletvekili Aday Adayı olma kararı aldım. Eğitimim, mesleki birikimim ve deneyimlerimle Denizli için, Denizli adına, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bu sorumluluğu üstlenmeye talibim. Geleceğin Türkiye’sinde altyapısından, ekonomisine, günlük yaşantısından, eğitim ve kültürüne, gelişmiş bir Denizli için mücadele edeceğime söz veriyorum” dedi. Sizlere söz veriyorum; “Tarih Yazacağız!” Türkiye’nin 2. yüzyılını birlikte başlatacak ve gelecek nesillerimiz için “Tarih Yazacağız”. Denizli’nin ekonomiden, turizme, sosyal hayattan, eğitime kadar tüm alanlarda Türkiye’nin çekim merkezi olması için birlikte “Tarih Yazacağız” dedi.

iyi-parti-mustafa-kemal-cokakoglu-denizli1

MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Çokakoğlu, “Akademik eğitimim, yerel yönetimlerde kazandığım yönetici tecrübem, özel sektöre ait en geniş tabanlı çatı altındaki kazanımlarım ve Türkiye’de İYİ'lerin de kazanabileceğinin simgesi olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Başkan Mansur Yavaş ile birlikte, onun Genel Sekreter Yardımcısı olarak gerçekleştirdiğimiz projeler, bana bu sorumluluğu üstlenmemde en önemli kaynak oldu. Bu yolda, tüm Denizlili hemşerilerimi İYİ Parti çatısı altında, saygıdeğer Genel Başkanım Meral Akşener’in liderliğinde göreve davet ediyorum” dedi.