Seçim tarihinin belli olmasından sonra partilere aday olma çalışmaları da başlamıştı. Açıklanan adaylık başvuru süresi, yoğunluk nedeni ile uzatılmasının ardından 24 Mart 2023 Cuma günü sona erdi. Başvurular tamamlanarak, aday adaylığı listeleri belli oldu.

İYİ Parti’de de aday adayları başvuruları tamamlanarak isimler netleşti.

İyi Parti’de aşırı yoğunluk nedeni ile aday adaylık başvuru süreci uzatmıştı. Sürecin bitmesinin ardından başvuru yapan isimler belli oldu.

Bu süreç için değerlendirme yapan Denizli İYİ Parti İl Başkanı Özer Tunçtürk ’’ Öncelikle 14 Mayıs 2023’te yapacağımız seçimin Türk Milleti için güneşli, huzur dolu, adaletin ve hukukun üstünlüğünün uygulanacağı yarınlar getirmesini temenni ederim. Bu seçim, gelecekte kendimizi yönetme biçimini belirleme ve tek adam rejimine son verme seçimidir. Öncelikle bunu herkes bu şekilde bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmelidir.

İYİ Parti olarak aday adaylığı belirleme sürecinden çok memnunuz, Çok yeni bir parti olmamıza rağmen gösterilen ilgi takdire şayandır. Başvuruda bulunan aday adaylarımıza başarılar dilerim. İnanıyorum ki bütün adaylarımız, Vatanımız, Milletimiz ve Devletimiz için tüm gayretlerini ortaya koyarak gereken görevleri üstlenip, bu karanlık dönemleri aydınlığa çıkaracaklardır. Özellikle son dönemlerde art arda yaşadığımız ve bizleri üzüntüye boğan, devleti yönetememe, kurumları itibarsızlaştırma ve zor zamanda vatandaşının yanında olamama durumlarını bu seçimde, seçilerek meclise göndereceğimiz vekillerimizin Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde ortadan kaldırılacağına inancım tamdır.

Tamamlanan aday adaylığına başvuru süreci sonrasında 27 aday adayı ile İYİ Parti listesini oluşturacaktır. Bu zor dönemde göreve talip olan, seçim süreci boyunca omuz omuza çalışarak Millet İttifakının tek adam rejimine son vereceğine inanarak, aday adaylarımıza başarılar dilerim.’’ Diye sözlerini sonlandırdı.

İYİ Parti’ye başvuruda Bulunan Aday Adaylarının Listesi

AYŞE KAN

BEKTAŞ İBİŞ                 

EMİNE SAĞLIK            

GÜLNUR OYMAK        

HASAN AKGÜN

İBRAHİM ŞENEL          

İLYAS ÇÖLGEÇEN         

KADİR TATIK                

KAMİL UÇARCI            

KEREM KARALP          

MEHMET ALİ UZAKGİDER             

MERAL KOCAMAN     

MUSTAFA ÇOBANOĞLU

MUSTAFA SEZER         

MUSTAFA KEMAL ÇOKAKOĞLU  

NAZLI YAŞATÜRK        

NEBİ ÇUBUKCU           

NECMETTİN KARABACAKOĞLU   

NURAY ÖZDEMİR        

RAZİYE AKIŞIK             

SAMİ ÖZTÜRK             

ŞEBNEM BABABALIM YAĞCI        

TEMEL BAŞBUĞ          

UĞUR ÇİZMECİOĞLU  

ÜMİT BAHTİYAR          

VEYSEL KARAÇOR       

YASİN ÖZTÜRK