Seçime sayılı günler kala uyarılarda bulanan Karateke, "Sel gider kum kalır. Bu seçimlerde gelip geçecek, o yüzden sizler 15 Mayıs sabahı birbirinizin yüzüne bakacak şekilde hareket edin. Bir birinizi kırmayın. Ancak halkı provoke edenlerin oyununa gelmeyin.” dedi.

Büyük Birlik Partisi Denizli 1. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Karateke, seçim çalışmalarına devam ediyor. Seçime sayılı günler kala Erzurum, Trabzon gibi illerde yaşanan gerginliklerle ilgili olarak değerlendirme yapan İsmail Karateke, sağduyu çağrısında bulundu. Seçim tarihi yaklaştıkça istenmeyen olayların yaşanmaya başlandığını hatırlatan İsmail Karateke, Sel gider kum kalır. Bu seçimlerde gelip geçecek, o yüzden sizler 15 Mayıs sabahı birbirinizin yüzüne bakacak şekilde hareket edin. Bir birinizi kırmayın. Ancak halkı provoke edenlerin oyununa gelmeyin. Sağduyuyla hareket etmeliyiz. Bu ülke bu topraklar hepimizin. ” dedi.

Seçinden sonra da bu şehirde dostça kardeşçe yaşanmaya devam edileceğine dikkat çeken İsmail Karateke, “Bu güne kadar onlarca seçim, yerel seçim, referandum geçirdik. Bu seçim dönemi de biter. Ama önemli olan birbirimizi kırmadan, hakaret etmeden, ötekileştirmeden bu seçim dönemini bitirmek. Şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanan bu vatan toprakları hepimizin. Sağcısı, solcusu, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, hepimiz kardeşiz. Bölücülere ve teröre asla fırsat vermeyeceğiz. Zaten bu kardeşliğimizle çok güzeliz. Çok güçlüyüz. Sandıkta herkes oyunu kullanır vatandaşlık görevini yerine getirir. Sandık sonuçları hepimiz için şimdiden hayırlı olsun. Sağduyulu olalım, sabırlı olalım, şer odaklarına fırsat vermeyelim.” dedi.

karateke-2-3

karateke-3-2

karateke-5

karateke-1-4