Buldanlıların yoğun ilgisiyle karşılanan Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli 1. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Karateke, ‘Buldan zenginliklerle dolu, Buldan’ın potansiyelini keşfetmesini sağlayacağız. Buldan'ın sosyal ve ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlayacağız’ dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli 1. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Karateke, ilçelerdeki seçim çalışmalarına devam ediyor. Honaz, Acıpayam, Baklan, Çardak, Çivril ilçelerinden sonra dünde dokuması ve üzüm bağlarıyla ünlü Buldan ilçesini ziyaret eden İsmail Karateke, dokumacılar sokağındaki esnafı ziyaret etti. Buldan’ın meşhur simidinin de tanıda bakan İsmail Karateke, “Buldan’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandım. Halkımızın bana ve partime olan ilgisi, sevgisi çok fazla. İnşallah 14 Mayıs milletvekilliği seçiminde oylar gül logolu ambleme sahip partimiz Büyük Birlik Partisine olacak. Buldan’da sandıkta güller açacak. Halkımızın bu desteğiyle sevgisiyle Denizli’den bir değil, iki vekil çıkartacağız” dedi.

Dokuma ustalarından tam destek

Buldan ilçesinde festivallerin düzenlendiği ünlü dokumacılar caddesini ve restore edilen tarihi konakların bulunduğu cadde ve sokakları ziyaret ederek dokuma ustalarına kolaylıklar dileyen İsmail Karateke, “Buldan ilçemizin geçmişi çok eskilere dayanıyor. Buldan bezinin ve Buldan dokumasının geçmişi M.Ö 6 bin yılına kadar gider.  Buldan bezi ve Buldan dokumacılığının tarihi bir belgesidir.  Osmanlı Devletinin kuruluşundan sonra da sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmı Buldan’dan sağlanmıştır. Ertuğrul Gazi’nin içliği, Barbaros’un şalı, Padişah Genç Osman’ın gömleği Buldan’da dokunmuştur. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Buldan’ın tanıtımına daha çok ağırlık verilmelidir. Buldan bezinin ününün daha da arttırılması gerekir. Buldan ziyaretimizde hemşerilerimizin istek ve taleplerini de not aldık. İnşallah milletvekili olarak gazi meclise gittiğimde çözüm odaklı bir program dahilinde çalışacağım. Gece gündüz Denizlililerin Ankara’daki hizmetkarı olacağım” dedi.

b2b4b1