BÜKRÜCE NASIL KURTULDU

Bekilli’ye bağlı Bükrüce mahallesinin yıllardır içme suyu problemine DESKİ çözüm getirdi. Yapılan incelemede mahalleye gelen içme su hattında boruların neredeyse tamamen kireçlenip tıkanmış olması nedeniyle susuz kalan mahallede, hat yenilenerek içme suyuna kavuşturuldu.

GÜNDEM 23.09.2014, 12:48 23.09.2014, 12:51
BÜKRÜCE NASIL KURTULDU

Mahalle statüsüne kavuşmadan önce içme suyu sorunu yaşayan Bekilli İlçesinin Bükrüce Köyü sakinleri, sularının yetersiz geldiğini belirterek, konuyu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a iletti. Başkan Zolan'ın talimatı üzerine konuyla ilgili çalışma başlatan DESKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Bükrüce Mahallesi'nde yaptığı incelemede, sorunun basınç ve içme suyu hattındaki kireçlenme nedeniyle yaşandığını tespit etti. İçme suyu borularında, kireçlenme nedeniyle yaşanan tıkanıklık görenleri şaşırtırken, DESKİ mahalledeki 3 kilometrelik içme suyu hattını değiştirdi. Eski boruların neredeyse tamamının kireçlenme nedeniyle tıkandığı görülürken, DESKİ su borusu çapını 63'den 90'a çıkarttı. Bükrüce Mahallesi'nin 250 abonesi de yenilendi.

 

"Sağlık her şeyden önce gelir"


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Mart'tan önce düzenledikleri ilçe gezilerinde, köy köy belde belde vatandaşların sorunlarını dinlediklerini hatırlattı. Söz konusu ihtiyaçların her birini kayıt altına alıp öncelik sırasına göre yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Zolan, Bükrüce Mahallesi'ndeki su borularının neredeyse tamamen kireç tuttuğuna dikkati çekerek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hizmetlerimizde önceliğimiz insan olacaktır. Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir" dedi. Başkan Zolan, "Denizli merkezde ne varsa kentimizin en ücra köşesinde de aynısı olacak' anlayışıyla çalışmalarımız devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Denizli'nin her noktasındaki ihtiyaçlar öncelik sırasına göre giderilecek." diye konuştu. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)