banner1029

AKBAŞ’A YENİ CAN DAMARI AÇILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ), Honaz İlçesi'ndeki Akbaş Mahallesi'nde, kuraklık nedeniyle yetersiz kalan içme suyunun kapasitesini arttırmak için yeni sondaj kuyusu açtı.

AKBAŞ’A YENİ CAN DAMARI AÇILDI
banner1231
Denizli Büyükşehir Belediyesi30 Mart'ın ardından merkez ile birlikte ilçelerin de içme suyu ve diğer alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. Yerel seçimlerden sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurularak kent genelinde hizmet vermeye başlayan  Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz İlçesi Akbaş Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle inceleme başlattı. Yapılan incelemede, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 6 lt/sn debili sondaj kuyusunun, yaşanan kuraklık  sebebiyle debisinin 0,5 lt /sn düzeyine kadar düştüğü tespit edildi. 
Bu nedenle vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşadığı ifade edilirken, acil olarak mahallede yeni sondaj kuyusu açılmasına karar verildi. Hemen çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bölgede 140 metre derinliğinde yeni sondaj kuyusu açtı. Yeni sondaj kuyusunda 11 lt /sn debili su elde edildi. İçme suyu ihtiyacı giderilen Akbaş Mahallesi sakinleri Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER